SamSuka
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


ПЪРВАТА ГОДИНА СЛУЖИХ В РУСЕ

Здравейте!

Повече от 30 години не бях ходил до школата за санитарни инструктури в Русе! 

За съжаление, доста малко неща са останали и на мястото на бившото поделение, заварихме голям фалирал МОЛ и Лидъл! 

Повече за това, което ни даде казармата, можете да видите във видеото

ПЪРВАТА ГОДИНА СЛУЖИХ В РУСЕ

Comments

Преди години с един приятел се прибирахме от морето към Стара Загора. От морето бързо се намери кой да ни вземе на стоп. Обаче от Велико Търново... чакахме часове, никой изобщо не ни погледна. Накрая един възрастен господин спря, качи ни и ни закара. Държа се много човешки, прояви интерес към нас и ние към него, стана разговор. Не помня много от този момент, освен усещането, че още има хора. От него се излъчваше строгост и сериозност, но той единствен се смили над нас.

Точно това ми липсва в този живот, човек да бъде човек за човека. Сега ако помогнеш на някой, той ще те гледа с насмешка, "да та еба-у-лузъра"ллл

Xan Dragonhand

Да вярно е казармата прави мъже от юношата, калява го и го прави по устойчив. Затова сегашните момчета се разплакват ако някой ги критикува по социалните мрежи. Не дай си боже да има някакъв конфликт и да трябва да се защитаваме наистина само дъртите като нас ще имаме топките да хванем оръжие. Военна та служба е много необходима днешно време много неща ще се променят ако се въведе отново. По отношение на човечноста, ние сме различни от западно европейците имаме други ценности голяма грешка е да се правим на такива. Тук на запад мислят че парите оправят всичко, не парите ти трябват но те са само една част от уравнението. Ние по манталитет сме по близо до Руснаците и за това нещата вървяха за нас по добре в миналото въпреки със всичките недостатъци защото не беше перфектно и тогава.

Веселин

Човека тренирал баща ми по волейбол тренираш и мен, с картбланш от баща ми да ме спуква от бой, ако заслужавам. Онзи ден го видях на 70г, още му стоя мирно като ми говори.

Страх ме е да ида да видя какво е станало с моето подделение в Граф Игнатиево. Май сега е една от американските военни бази в България. Кире, адски си прав и имаш моята подкрепа за това което правиш!

Stefan Vasilev

Кире и аз изкарах школата за бацил в Русе много жалка картина стана ми мъчно

Да, аз. Заповядай: https://youtu.be/6nGrBzxIHZg

Киро Брейка - Оригинала

От 10 дена се мъча да я намеря песента от началото на клипа: "Край Русе младостта ни мина..." Някой може ли да помогне, моля?

Бях последния набор в казармата радвам се ,че усетих това чувство да си наборен войник.

Това за униформата е вярно,помня как едина сутрин тръгнах да се прибирам на стоп от Ямбол и започна да се свечерява ивикам няма как ще си сложа военната униформа и веднага ме качиха.И за Зимница помня(може да сава въпрос за друга Зимница)как тръгнах да се прибирам но нямах пари и ме свалиха на гара Зимница посред зимата и трънах да се връщам на стоп пак към Ямбол и едни хора с една жигулка ме качиха,казах им какво е станало и като ме оставиха в Ямбол жената извади пари и ми даде да си хвана влака,стана ми неудобно но ги взех,те може и да не го помнят но аз няма да го забравя.Та може и да имаше гърч но се помнят хубавте спомени

Бат Киро браво за клипа. Аз съм от Русе но от 20 години съм в Испания заради неуредиците изаради това че съсипаха града ми.Мерси за това че използваш и музиката на Васко в клипа. Искам да направиш видео за такива като мен и още хиляди къде сме прокудени навън за да си издържаме роднините в България. И вместо да дадем най-хубавите си и силни години като труд като знания ни принудиха да се евакуираме от държавата ни. Мерси , Жив и Драв Бат Киро

Valentin

Поздрави бат Киро от Шумен. Аз служих 2006г., един от последните набори, имаше още два набора след мен. Беше същата работа, мизерийка, дисциплина, другарство/приятелство! Повечето си деляхме залъка, но имаше и изключения-дребни мишлета дето се криеха. Малко служехме-6 месеца, но пак ни научиха на човещинка.

Stanimir Vladimirov

МНОГО ДОБРЕ ГО КАЗА ПЪРВАТА ГОД. НЕ СЕ УСЕЩА ВТОРАТА МИНАВА ПО БАВНО ИМА И ТРЕТА ХИЧ НЕ МИНАВА ЛЕСНО МОРЯК КАЧЕГАР БЧ5 ЗАСТЪПВАШ И ЧЕТВЪРТА ГОД. СОЗОПОЛ ТОРПЕДНИ КАТЕРИ 1983 1986г МАТРОС БЯХМЕ НА ПЪРВА ЛИНИЯ ПРИ ВОЙНА АТИЯ СЪЩО ПОЗДРАВЯВАМ ВСИЧКИ КАЧЕГАРИ ОТ БМФ.🤗😎

Браво бат Киро

Много ми е мило всичко за което говориш Кириле,знам че със спомените само не се живее но всеки ден се връщам към тях и там намирам утеха,макар живота да върви напред,тъжно е!Живи и здрави!

ПОЗДРАВИ КИРО!!!

БАТЕ КИРО, ЧУДЕСНО ВИДЕО! ПРОДЪЛЖАВАЙ С ПОДОБНИ ИСТОРИИ! НАПРАВИ ВИДЕО И ЗА ПОДЕЛЕНИЕТО В ГАРА БЕЛОСЛАВ!

Антимов, много си прав! Наскоро видях едно такова младо, нагло! Мръщи се на нетна заплата 2500, а същевременно, нищо на среща! Неграмотно дори!!!

Киро знаеш ли че според НСИ до края на 2019 г сме 5 100 000 души

Здравей Кире, много спомени, аз влязох 96 и излязох 98, много спомени Кире, верно е че вече не ни правят хора, едно време беше друго. Боли ме сърцето като гледам днешните нагли млади, няма два дена работено иска 2000 лева заплата. Никакво уважение. Ние не сме такива от онова време, хубав клип много спомени, много. Благодаря ти и на теб и на Веско. Само напред и нагоре.

Aleksandar Antimov

Bravo mnogo hubav klip, samo taka Kiro prav si.

Христо Тодоров

Здравей те Благодаря за видеото.Аз вярвам че един ден Братска Русия щте ни спаси.Правилаго е през вековете щте го направи и сега Традиции те го повеляват

Малее, върна ме много години назад. 94-та бях в новобранска рота ОГВС. После бях бацил в Стара Загора. Всичко беше много по-хубаво тогава. Най-вече, че бях на 19 години :)

Кире здравей От известно време се каня да се регистрирам в патрeoн но днес беше фитила служил съм в това поделение 88-ма година много се изкефих като Видях вратата веднага разбрах къде си помещението за лъскане обуща


More Creators