SamSuka
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


КАК БАЙ ТОШО СЕ ГРИЖЕШЕ ЗА ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ!

Днес посетихме мястото, където като дете съм ходил на лагери - село Вонеща вода

Безброй спомени изплуваха в съзнанието ми! Жалко е, че всичко вече е изоставено и са останали само разрушените сгради...


Вижте повече във видеото:

КАК БАЙ ТОШО СЕ ГРИЖЕШЕ ЗА ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ!

Comments

BULEXIT.

Мръсна западна измет.

Точно така беше, Кирчо. Грижата за нас, тогавашните деца, беше огромна! Учи, играй, спортувай, твори - всички условия ни бяха създадени, а ние... ние позволихме да се случи тази разруха!?

Тъжно, аз поне помня лагерите. Днешните деца ако не ги заведат родителите, няма от статята да излязат. Но и да ги водят по курорти, все тая. Онова усещане, да се съберат толкова деца на едно място и да има занимания, организирани... не може да се замени с нищо. Ще си останем със спомените.

Направи видео за техникумите в България,които построй Бай Тошо.

Неслучайно Ви подкрепям бат Кире! Като деца, нашите учителки ни бяха организирали седмична ваканция във Вонеща вода и там ми бяха едни от най-ярките и силни детски спомени! Няколко паралелки от Симеоновград - Хасковско, една седмица бяхме там! :) Винаги ще го помня това място! Но ти бат Кире, ми го припомни сега, ама не по-много хубав начин, но за сметка на това реален и обективен, за което Ви благодаря в крайна сметка! Все пак не трябва да летим във въздуха в безтегловност, нали така? :)

Венцислав Димитров

Народен съд за националните предатели. Незабавно излизане от ЕС и НАТО. Незабавно излизане от валутният борд. Това е единственият спасителен път за родината.

Хубава история!В смисъл тъжна, но поучителна!Да видят младите, пък и старите да си припомнят какво сме имали, и какво сме загубили.Сега спорт няма каму ли пък стратегия за изграждане и развитие.Чакаме частни фирми и спонсори да помагат, ама всеки гледа само парата не здравето на децата.Пускай повече такива видеа, макар и малко носталгични.Не трябва да забравяме истината от историята си!

Имахме страхотно детство, ярки спомени и добри приятели още оттогава. Събирахме се 20 човека, почиствахме игрището от 1 метър сняг и играехме по 4 часа футбол И никой не се разболяваше. Представете си спомените на сегашните деца след 30-40 години. Сивота...

Въобще не е преувеличено.Аз съм 77 набор и съм бил там на лагер също така във Варна ,Сливен,Обзор,Райковци

Ами , аз съм набор 79, ходил съм на спортни лагери от училище 5 пъти без да съм учил в спортно училище (не казвам, че не съм спортувал)

Една тематична песен, ако не си я слушал Киро, ще ти хареса! https://www.youtube.com/watch?v=AnjCiBEiZO8

Да не преувеличаваме! Това беше само за спортните училища, но не и за масовите. Не искам да влизам в спор, но нещата не бяха така розови.

Самата истина....... в спортното училище в Пловдив имахме минимум три лагера в годината по 15 дни.... като тръгвахме на лагер минавахме през стола и се пълнеше половината рейс с шоколади,салами,луканки...... нямам думи сега

ТОва е на Бай Тошо резиденцията

Много съжалявам, че не съм могъл да преживея подобни неща. Без мрънканици, без "правата на децата". Сега са големите защитници на децата, а всъщност - унищожителите !

Благодаря ви ,върнахте ме в райско време,едновременно ми е хубаво и тъжно че съм го изживяла и че внуците ми дори не могат да проумеят за какво им говоря

Мъка е!

Eh Kire,Kire varna me mnogo godini nazad .Taka beshe.Spokoino, hubava ,naturalna hrana...taka beshe .Bravo za hubavoto video. pravi oshte takiva.Napravo mi se nasalziha ochite. Hodehme na lageri i ni ucheha na disciplina. Sega e palna pornografia. Decata ni ne mozesh da gi otlepish ot komputrite.Sas zdrave Kire. Prodalzavai i ne se otkazvai.

Да така е, изгубения рай.. 25години съм живял в него, и ползвал всичко това, за което говори Киро.... И точно това наше поколение, което имаше тези блага профука и съсипа всичко! Каква беше тази лудост,... една част останаха в БГ, да построят "нов рай" по западна рецепта.. Други избрахме, по лесния начин...направо отидохме да живеем в "РАЯ"....минаха години оцеляхме,одъртяхме, караме хубави коли....а душата ти празна, пуста като изоставените къщи в бг, децата ни хубави.. но еничери... сами ги дадохме.Какво беше, това наше поколение, като ураган преминахме! От кой, да се учат младите, като ние се провалихме и тези в БГ, и ние навън.. Никой не ни е виновен, егоизъм и оцеляване поединично, кой както може и.... резултата е на лице, изгубихме държавата си.... следващото е територията ни, а земята ни е хубава, в Европа почти няма такава... та това е Кире, едва ли с веско ще отправите батака, но поне някой трябва да каже, че царят е гол, и вие го правите!

Georgi Pavlov

разплаках се,спомени...преживяно

Бай Киро пак си много прав за жалост ама е хубаво да се казва и да се знае че нещо е имало и е било направено както си трябва .живи и здрави

Много истина и мноооого мъка! За жалост никога няма да се върне хубавото време....Бъдете здрави с Веско! 🍀

Бил съм там на лагери от Спортното училище във Велико Търново, дорева ми се като видях че нищо не е останало. Станцията беше на БКП, над нея беше на Жепето. Какви прекрасни мигове сме изживели там. Поздрави на вас с Веско и цялата група

Очите ми се насълзиха защот и аз самио съм слушал тези истории. Един път в четвърти клас бях на пансион от учиище и там беше нещо подобно годината е била 95 - 96. Представям си ако е било така всяка година и ми е жал. 2 стотинки киловара ток не мога да си го представя дори. И онищожиха всичко построено под предтекст че не било рентабилно за частника. Кое е рентабилно тогава така и не стана ясно освен да се краде. Не мога дда повярвам как е успял наистина бай Тошо да организира всичко това.

Колективизъм срещу индивидуализъм. Комунизъм срещу капитализъм. Хуманизъм срещу нихилизъм. Хората нямат време, мотивация и умение за критично мислене, за да седнат и проумеят какво всъщност се случва. Слушат Некви дрънканици от некви изтрещели комплексари и се впечатляват.... сляпо вярват във всичко и искат всички да са лумпени като тях.... а истината е една: Дами и господа, добре дошли в новото време! Тук парите са единственият господар. Той не притежава жалост, човечност, обич. Той калкулира и се стреми, единствено и само, към натрупване на капитали. По всякакъв начин. На всяка цена. Въпреки всичко... Тук институциите са негови протежета, а държавата - негов слугинаж.

Киро, благодаря за клипа, побиват ме тръпки като слушам разказа ти. Наистина сте живели в рая. Аз съм роден след 89-та, обичам да слушам истории за тази отминала епоха. Моля те прави повече такива неща. Учител съм, болно ми е като гледам как всичко се срива. Бъди жив и здрав!

Противен исках да напиша

Точно така беше! Спомням си зимните лагери в Родопите, сега всички тези детски бази там са или изоставени, или приватизирани. Хубаво е тези видеа да ги има, та и хората които не знаят, да се научат! Браво!

Браво Бат Киро и Веско живи и здрави да сте само такива видеа да правите да видим ние младите кво е имало България през комунизма и кво е останало сега Трябва пак да се върнем с Братска Русия иначе проливен случай България загива като нация.

Е сега за екскурзия се смята ако прекратят дистанционно обучение и ги извикат за седмица две в училище.

Има една приказка,че една власт съществува 50 години,какво ли ще бъде следващото

Тогава не сме знаели,какво сме имали,сега можем да оценим,какво сме изгубили

Олеле, сега се зачетох в коментарите в YouTube - тоя народ няма никакви шансове да оцелее. Някакъв даже писал, че това били военни лагери и че ако не бил соцът, децата щели да са в Алпите на ски. Чета и не вярвам на пръстите си. Откакто падна соцът, не пропускам зима, само по Алпите на ски ходя! Да се смея ли, да плача ли... Мъртва нация сме вече. Българската мозъчна клетка е най-самотната клетка в природата.

ходех всяка година 4до 7-ми клас ...по две седмици...зимен спортен лагер в орешака и още някъде в балкана ..забравих къде точно...разкошна работа и яки спомени за децата...

Наистина тогава живехме истински живота,може само да си спомняме хубавото спокойно детство и прекрасния младежки живот,какъвто трябва да бъде.Благодаря че ме върна там макар за кратко!

Децата ми ще трябва да гледат всяко твое видео. Ще започна с последното и ще вървя назад по хронология.

Народен съд за националните предатели. Незабавно излизане от ЕС и НАТО. Незабавно излизане от валутният борд. Това е единственият спасителен път за родината.

Аз за малко изпуснах времето на лагерите. Като дете много ми се искаше да отида, но вече беше късно, когато тръгнах на училище. Но тая разруха е болезнена. Веднъж се разхождах из Габрово и видях някакъв убийствен басейн, който въпреки че беше в руини, си личеше за какво иде реч. Нямам си идея каква му е историята, но болката ми беше неописуема. Живото доказателство колко е малоумен "средният" българин.

Киро, аз бях гребец в спортното училище в Пловдив. Върна ме в детството ми.

BULEXIT.

🥺🥺🥺😥😥😥

😥😓


More Creators