SamSuka
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


ПРИ БАЙ ТОШО ИМАШЕ АРМИЯ!

Честит празник!

С това видео, искам да ви покажа каква беше армията ни преди 1989 година.

Изгледайте първата част на видеото в YouTube: https://youtu.be/AfNEBst4Uwo 

ПРИ БАЙ ТОШО ИМАШЕ АРМИЯ!

Comments

Многа неща не са ви известни. Само ще спомена,че когато ги рязаха,имаше повече американци,отколкото бяхме ние като служители.

Красимир Йосифов

Аз съм чел истории, че никой в България не е знаел с какви глави са тия ракети СС23, понеже имат 6 разновидности и една от тях е ядрена. А в интернет даже могат да се открият мнения, където хората твърдят, че в определени складове са били съхранявани такива глави. Дали е истина не знам.

Ако Добри Джуров можеше сега да види какъв тупан, като Каракачанов му седи в кабинета, щеше да се завърти като пумпел в гроба

Аз като бивш оръжейни мога да ви разкажа много неща. По същественото е, че умишлено паднах ме на 30 хиляди армия, защото ако държава до тази цифра численост няма право на военно производство. Изкарах си стажа в Арсенал Казанлък през1996, после през 2003 г в Дълга лъка бях, когато американците ликвидирана чисто новите ни СС23 и с това закона а всичко. Иначе, умишлено правят от сегашните момчета, джендъри. След две поколения няма кой да защити суверенитета ни. Много неща им казваш, но те си нямат и идея за нищо, още повече за армия и отговорност. За да оценят сегашното положение, същите трябваше да усетят липсата на много неща за да оценят сегашното. Хубав ден, поздрави от Германия!

Красимир Йосифов

Не само тези преди 1989 настръхват.Всичко е в това как си възпитан и с какви ценности. Можете да ми видите коментара по долу, не само че настръхвам но плача, за това че вече я няма тази армия. Поздрави :-)

Само ще кажа гледам и плача, който както иска да го разбира, имахме армия, сега имаме Лелки за да не кажа нещо друго. И да прав си Бат Киро, отиваш и служиш за родината това е. Горд съм че съм служил и съм горд, че съм роден на старата дата на Българската Армия, а имено 23 септември за хората които си спомнят. После след демокрацията промениха да е на 6ти май. Евала за видеото. И да оздравяваш бързо Бат Киро.

Проблемът е в това, че каквато и армия да сме имали и колкото и силна да е била тя, те, без пушка да гръмне, чрез други механизми ни е*аха мамата. Само силна армия, сама по себе си, не е достатъчна за защита на националния суверинитет.

Армия а не като сега пародия

А така

Красота! Благодаря Ви Кире и Веско! Попаднах вчера на един репортаж " Гранични истории" https://youtu.be/-BpIstTgMbc и ми стана мъчно ,като видях страшината как се разплака при вида на разбитото поделение... От носталгия чак си пуснах " Граница" да гледам:)! Имало едно време....

Много е вълнуващо,спира дъха,голяма красота,хубаво е че ни го припомнихте момчета. Бъдете здрави!

Е те тава е а нека ората да видат кво беше България с Братска Русия и кво е сега със ЕС и НАТО.КОМЕНТАРИТЕ ги оставам на ората от Пейтриъна.Благодаря на Бат Киро и Веско за убавото видео

Благодаря за видеото Кире, върна ме години назад във времето, когато наистина се чувствах горд българин! ШАПКИ ДОЛУ!!!

аз служих от 96 до 98 във строителни воиски като картограф и геодезист, и съм горд с това. Мен ме избраха още като ученик в техникума, и мисля че си изпълних дълга, сега да ми звъннат и тръгвам пак. всичко давам родина не оставям. живи и здрави. Аз бях във 62900 Тополи Варна, накря изкарах във вилата на ген.Пешлевски в Доброглед

Aleksandar Antimov

Бат Киро, оздравявай по-бързо! Имаме нужда от такива като тебе 🥂 . Напълно те подкрепям и следвам всички съвети.

NSSN

... нямам думи... бахти...

Евала Кире аз съм бил в казармата, ако сега ми се обадят , че имат нужда от моите картографски умения , ставам и тръгвам. Участвал съм в няколко строго секренти мисии като картограф , на линия съм. Само да кажат, макар и на 43 години ще съм на линия . подписвал съм клетвени декларации които нямат давност. живи и здрави на всичк

Aleksandar Antimov

Честит празник,чичо Кирчо,на теб Веско, на всички смели български сърца,и на всички именици! Уникален видео архив,Велико! Напомня ми за моето време в казармата,бях танкист,командир на танк, екипажа сме трима, командир,мерач,и механик водач.Спомням си все едно вчера беше,шлемофон задължително,като запали,немога да опиша звука,само шлемофона спасява човек да не углошее,и говорехме чрез радиостанцията,за стрелбите разбира се лично ние екипажа зареждахме бронетранспортьора на танка,45снаряда,със зарядите,те ми ги подаваха много внимателно едно по едно,и аз зареждах като командир,танка тежи 45тона, въобще беше изключително,и много мъжкарско,полигона беше в Сливница,изглеждаше примерно все едно човек е на луната,дупки в земята от снаряди,няма зеленина през лятото,и камъни..стреляхме по враговете и през нощта.. А с днешна дата доживяхме шкембе войводата да пуска рекламната кампания "Стани Войник"и врагът сам се плаши))или някакви хлебарки от НАТО да ни пазят въздушното пространство,по специално италианци щели да ни пазят въздушното пространство,това са най големите фашисти,лъжат ни като малко дете,със солидарност,това е най празната дума, защото стане ли напечено,всеки дърпа чергата към себе си. Задължителен референдум за НАТО,само абсорбират милиони левове,те самите си признаха че са в клинична смърт. Искам да ви дам една идея,защо не отидете на 09Май в Москва,и от червения площад да предавате по твоя канал Великия парад -Днём Победы, безсмъртния полк, мисля че ще имате милион гледания,никой го не е правил това. Поздрави Да живее България!

Замислям се как може българите да са станали чак толкова алчни, дори за родината си не ги интересува. Във всяка една държава св краде и има корупция и тем подобни, но поне малко се грижат за родината си. Какво сме ние МЪРШИ ли, за смях сме и ни се смеят. Ирланците които от 10-20години асфалт имат викат вие българите телевизия и ток имате ли, е това какво е

Yordan Yordanov

Жал да му стане човек, от къде към къде сме се запътили. Не сме глупав народ но сме станали прост...

Yordan Yordanov

Mного си прав Кире!Служих от 87 до 89г в под :26630 Побити кмънни (Дикилиташ ) гр.Белослав . Готов съм да служа отново, само в интерес на Родината!

Евала ! Наистина армията беше различна! Настръхнах ,защото хванах това време и казарма съм карал редовна.Браво за видеото да си припомня какво беше .

Обзалагам се че всеки който е служил в армията до 1989 настръхва като гледа това видео. Служих в Грудово 82-84 и по-често избиват хубавите спомени от колкото ,,чанча".

От 160 години на своя эемя голяма война не са имали. Съседите им са държави който историята ще эабрави 5 минути след като 0ъдат эатрити. По голем късмет никоя друга империя в историята не е имала. А дано Китай да ги такова.

Честит празник!

Като Троянски кон влязоха в Европа американците и без бой ни ебаха мамата

Filip Petkov

Страхотно видео! Браво Веско! Предпочитам това телевизионно промиване на мозъци пред сегашното такова, но уви!

Кога ще има истории от 90те или нещо с Митьо лудия

Daniel Petkov


More Creators