SamSuka
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


СМАРТФОНИТЕ - КАКВО ПРИЧИНЯВАТ НА ДЕЦАТА НИ...

Здравейте,


Днес ще ви срещнем с Александър Кърджев, който е логопед и работи в гр. Пазарджик.


Той ще ви обясни какви са последствията от използването на смартфон от ранна детска възраст. Ще ви разкаже и за някои фрапантни примери от своята практика.


Телефон: 0896 298 485

Facebook: https://www.facebook.com/Александър-Кърджев-Логопед-Пазарджик-710050996032055

Видеото в YouTube: https://youtu.be/iC_FVlZYR08

СМАРТФОНИТЕ - КАКВО ПРИЧИНЯВАТ НА ДЕЦАТА НИ...

Comments

Аз като психолог, заставам зад всяка дума на този човек. Едно от най-смислените видеа. Тъжното е, че наистина на малко хора им пука, защото не само детският мозък е поразен. Първо е поразен нашият. Мозъците ни вече не искат да работят и да мислят а да консумират. Браво на този млад човек. Дано не се отказва!

Аз съм 92 набор имам много ясни спомени от градината. Закуска, после време за рисуване/игра с играчки/ излизане в двора, после обяд, следобеден сън, следобед пак закуска и игра навън или вътре със съответните занимания. Може би два пъти седмично идваше жена, която умее да свири на акордеон, с нея пеем, а също са ни учили да свирим на ксилофон. Подготвяха ни за тържества, наизустявали сме текстове, говорили сме ги пред публика. Когато наближихме предучилищна имахме тетрадки, в които се упражнявахме да пишем чертички, ченгели и т.н. На мен ми беше любимо, пишех доста. На други не, но дори и тях ги караха да пишат всеки ден поне по 2 реда. Не си спомням нито да сме имали екрани, нито телевизори. Всичко е било оставяно на нашето въображение. Така и трябва да е. Винаги стм мислела всичко това за нормално и нищо особено. Сега разбирам какъв късмет сме имали. Безкрайно съм благодарна на възпитателките ни, нито е имало камери, нито програми Монтесори. Успели са да ни направят хора.

Бат Киро златаршката музика беше по добра. За лайфа намери Тошко Тодоров да изригне.

Бат Киро, жив ли си?

Браво на момчето! Личните ми впечатления се припокриват изцяло с неговите. Често срещам деца, който в 1ви клас говорят като бебета. Когато детето ти се развива "нормално" го водят за гений в днешно време. А това с памперсите и бибероните си е станало стандарт. По времето на моите пра-дядовци, хората са говорили свободно по 3-4 езика. Сега на български не могат да пишат и говорят правилно. До скоро се притеснявахме, че не могат да пишат, а в момента се оказва (за по-големите говоря), че с мишка и клавиатура дори не могат да работят. За съжаление това е световно явление. Направиха ни консуматори, внушиха на майките да бъдат еманципирани , направиха ни зависими от техниката и какви ли не други похвати бяха приложени върху човекът, за да се стигне до там, че родителите така да се отнасят с децата си и това да е "нормално".

Работих 7 години с деца и възрастни с проблеми. Бях специалист с отговорности на минимална заплата! Никой родител грам благодарност нямаше, че се занимавахме с малоумните им келемета, които дори те не можеха да траят! Сега работя в хазарта, никога не бях правил по-добър избор за живота си! Никога повече!

Браво Бат Киро и Веско Това видео е страхотно.Браво на това момче Сашо все такива видеа да правите.Живи и здрави да сте

Много благородна професия, и спокоен и интелигентен човек. Определено намира смисъл в работата си и гори в нея. Аз завърших социална педагогика и като го чух какво прави за обществото сам една лгопедия ми трябва и да бъда полезен на обществото. А не да работя в САЩ, Германия, хотели с чужди езици и да не намирам смисъл в това което правя. Благодаря!

Уникален човек и специалист в професията си. Уникално видео.

Бат Киро, благодаря ти много, че го показа тоя човек. Въпреки, че съм наясно с негативите от ползването на телефон от децата научих още много неща. Супер сте ти и Веско, само напред!

Здравейте. Имам син на 2 годинки и половина, жена ми е от Сърбия и по настоящем живеем в Кипър. След около два месеца забележки, обяснявания, говорения, дърдорения и разпъвания на локуми и ластици, накрая ми се наложи да поставя ултиматум на жена ми: Ако пак се прибера от работа или сутрин като стана (ставам последен) видя малкия на телефона, - троша цялата къща, всичката техника, абсолютно всички мебели, даже от яд мога да изкарам пантите на вратите със зъби, взимам й един билет и обратно от дет е дошла. От тогава нямам проблеми, детето също няма да има в бъдеще. Гарантирам.

Кире - трагедия! Много ми се иска да изпратя видеото на брат ми,който заедно със снахата са израснали в соца.Имат близнаци на 4 години и половина! Всеки път като се чувам с дъщеря ми,която ми разказва за децата изпадам в ужас ! Памперси,хранят ги ,защото те отказват да се хранят сами,не че не могат - не искат!Брат ми и снаха ми отказват да ги дават на градинка,защото щели да се разболеят,не си играят с други деца и , и ,и....Телефони не им се дават ,даже телевизор не им включват като цяло ,за което добре - ама!Умни дечица,много жизнени - родителите им ненормални бе! Бабите и дядовците ги гледат от както са се родили,мама и тате много стресирани !Изтрещя тоя свят и ми е толкова страшно ! На къде отиваме?!!!Живея в Германия и работя във фабрика свързана с автомобилната индустрия и не само.Последната половин година поне 10 младежа почнаха работа и след 2-3 седмици си тръгнаха.Не им се работи - лека и мека искат с много пари.Като цяло повечето колеги са 40+.Трагедията е световна !Добре,че поне ние живяхме в хубави години ,че това сега не е живот! Мъка...

Утре ще я прекратя и ще ти върна парите за месеца. Желая бързо справяне с проблема.

Киро Брейка - Оригинала

Уважаеми от мен Киро и Веско.Следя всичките Ви видеа в Пейтриан. Много верни неща говорите.С някой от разсъжденията на бай Киро не съм съгласен.Например за това , че трябва да се въведе еврото като парична единица в България,Но не заради това Ви пиша.Пиша Ви с молба да прекратите моят абонамент в Пейтриан.Молбата ми е продиктувана от финансови причини.Благодаря Ви за разбирането.

Трагедия

Hristo Zlatkov

много истинска тема проф.брейк..аз намразих компютрите 1986г. клуб компютър правец 8-м ...чувствах се зомбиран.. и спрях ...

Знаех, че младежта е опорочена от рано, но и до тази фаза!

Страхотно видео, само една малка поправка, телевизорите се опресняват 24 пъти в секунда, затова и филмите се снимат така , телефоните се опресняват 60 пъти в секунда, а по-новите модели дори достигат и до 120 в секунда.

Наскоро четох, че в Китай приемат закон, децата да не играя повече от три часа седмично на видео игри. https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%BF%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE/a-59038933

Велик си това си е чиста журналистика, само така продължавай в тоя дух

Kire. Izvinqvai s taq laminitisa. Super video.

Eeei Karen. Super video.. Blagodarq. Pravi oshte takiva. Polezni sa za roditelite.

Евала момчета. Ако може направете го достояние за повече хора и във другите платформи

Видеото е много полезно за родителите със деца, родителите може да научат много от него. Хареса ми това че логопеда, сподели реални случай, и даде полезни съвети който могат да помогнат на родителите, адмирации за г-н Александър Кърджев за това че каза точно и ясно, че главната причина за проблемите на децата са техните родители, който им купуват телефони, енергийни напитки и ги третират като бебета дълги години. В Англия положението е по зле, тук 5-6 годишни деца се возят във колички или се влачат като кучета със разни каишки. Киро, видеото е полезно и поучително, направи едно добро дело и го пусни свободно да се гледа в Ютуб, бан/страйк за това видео няма да получиш, освен ако производителите на телефони и етерични масла не те докладват.

lyubo

Страхотно видео, браво бат Киро, ето тези неща си струва да се показват, който има очи ще види, който има уши - ще чуе, а само единици хора ще направят нещо по въпроса. Живи и здрави!

Евала бат Кире, eто това са наистина ценни, поучителни и смислени видеа от които човек може да научи и чуе много и умни неща!

Kristiyan Nikolaev


More Creators