SamSuka
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


В КАКВО ДА ИНВЕСТИРАМЕ?

Днес ще ви кажа МОЯТА ТЕЗА, в какво трябва да се ИНВЕСТИРА...

В КАКВО ДА ИНВЕСТИРАМЕ?

Comments

Велик си, чичо Киро!

Иван

Инфлацията да продължи силно ме съмнява като гледам колко FED внимават да не спрат по-рано с качването на лихвите, както Volcker направи в началото на 80-те и после трябваше да вдига повторно лихвите на 17+% за да се справи с инфлацията. ЕЦБ са малко бавнички щото са подчинени, пасивни и не много умни но и при нас ще дойдат високите лихви. Но нека да приемем че има инфлация от да речем 10% на година. В какво ще си вложите парите? В злато (като че ли най-добрата опция но и там има инфлация от 3% на година). В акции или крипто (които могат да се сринат в пъти повече за една година от 10%)? В нов бизнес (успех с това!). В имоти (дето не можете после да ги продадете а и те са надути и няма как да не се сринат в един момент)? Та възможности много но ни една не ми се струва по разумна от кеша. И там има риск банките да дадат фира де. Но поне бързо се оперира с него ако трябва да се бърза. Аз не споделям мнението на бате Киро че криптото е безсмислено но определено е прав че не можеш да го наложиш на хората сега. Изобщо не е готово нито лесно да се обясни. Има още много работа там но поне аз съм без кредити и 15% в крипто. Може да не съм прав ... това са 15% които съм готов да загубя (такса обучение).

Стратегията на Киро е ок, ако има дефлационна криза - т.е. спрат всякакво кредитиране и икономиката и цените се сринат. Ако инфлацията продължи, то тогава е пагубно да си в кеш.


More Creators