SamSuka
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


БИТКАТА ЗА МОСКВА: ПРИГОЖИН или ПУТИН...

Коментар по актуалната тема за опита на Вагнер за преврат в Русия. 

БИТКАТА ЗА МОСКВА: ПРИГОЖИН или ПУТИН...

Comments

Във Русия цените на хранителните продукти са като едно време СССР,може да го проверите,и вижте на 24/06/23 SHAMAN каква песен изпълни от платнохода с Червени платна във Санкт Петербург

Plamen ivanov

Вариант 3. Вземаш си личното оръжие и една мешка патрони, бързия влак за София, влизаш в Парламента и почваш наред!

Stan

Здравейте, Анна! ЗОВС на Република България: https://www.mod.bg/bg/doc/zakoni/20210427_ZOVSRB.pdf ЗРВС на Република България: https://www.mod.bg/bg/doc/zakoni/20211011_ZRVSRB.pdf Военният Устав (нещо като нашата Библия): https://www.mod.bg/bg/doc/ustavi/20180824_UVS_izm_2018_s_prilozheniya.pdf Не знам в кой род войски сте служили, но ако не сте били в НСЖ (познати още като Вътрешни Войски), при неизпълнение на военния дълг към Родината подлежите на военен съд (прочетете за Военна Полиция, Военна Прокуратура, Военно Контраразузнаване). НСЖ са част от МВР (в т.ч. антитерористичните звена на ГДБОП и НСБОП, охраната на държавните структури НСО, Гранична Полиция отново към НСБОП и още много други) и не подлежат на проверка от ВП и ВКР, понеже сме под денонощно наблюдение. Иначе казано - от Вътрешни няма уволнение. Аз съм мобилизиран вече 22-ра година поред и още не съм умрял (нито пък ми пука кога и как ще умра). Военните операции извън територията на Република България са съставени от доброволци и военнослужещи на редовна военна служба и са съгласувани с държавите-членки на съответния военен пакт (бил той НАТО, част от мисиите на ООН или друга спогодба) - описани са в закона. Никой политик или военен при никакви обстоятелства не може да разпореди операция ИЗВЪН България на военнослужещи, които не са заявили желанието си в писмена форма, особено пък ако са резервисти. И за това им се плаща допълнително. Нещо като в ЧВК "Вагнер" (с малката разлика, че не си в компанията на канибали и сатрапи и имаш реален шанс да се върнеш от фронта). Нищо от изреденото не съдържа държавна или военна тайна. И накрая, да припомня на всеки, дето се е взел за голямата работа: "Заклевам се в името на Република България да служа честно на народа си, да спазвам Конституцията, законите на страната и военните устави, да изпълнявам безпрекословно заповедите на своите командири и началници, храбро да защитавам целостта и независимостта на моята Родина и ако се наложи, да дам живота си за нея, за воинската чест и за славата на бойното знаме. Заклех се!" Айде, спрете да се шашкате, а?

ми по време на тотална война по военните закони присъдата е разстрел ! И логиката тук е: всички са на фронта, а дезертьорите са явяват потенциални врагове и основното правило при война е: недопускане на никакви врагове в тила!!! По милост някой дезертьори може да ги пратят на 1ва линия където е най-напечено!

Венелин.

На Путин трябва да му дадат Оскар за режисура :), а Оскара за главна роля да си я го разделят Пригожин и Лукашенко :)

Стела Николова

Пригожин толкова много лъжи и помия хвърли за руската армия и положението на фронта ,че чак и украинците ги досрамя. Не знам дали е патриот ,но лъже повече и от български политик. Само не знам как на такъв човек са дали толкова власт. Единственото логично е всичко да е постановка.

Бате Киро този път не можа да усетиш театъра и лекцията която Путин изнесе на всички

изведнъж се оказа че Пригожин е на 100км от Киев ..Украинците се чудят накъде да воюват..

Rosen

Благодаря за коментара, но най-често става така, че не ти оставят възможност да избягаш, т.е. изненадват те. За това искам да знам, кое е най-голямото наказание което е предвидено в закона за това да не отидеш. Ако знаете, къде мога да прочета за това – закони и пр. пратете ми моля ви линк или някакво име.

Взимаш куфарите и бегом там където няма мобилизация

Toncho Todorov

Направете моля ви интервю с някой като генерал Шивиков. Искам да знам КОНКРЕТНО какво става в случай на мобилизация. Какви са наказанията ако откажеш да отидеш на фронта. Първоначално се плаща глоба от 1000 лв. А после? Току що имаше такова при Карбовски, но той постоянно прекъсваше госта си. Тъкмо госта да каже най-важното и журналиста прекъсва, за да зададе следващия въпрос или за да си каже собственото мнение. Това се наблюдава при почти всички български журналисти. Отвратително е.

Специално един мой клип, който заснех няколко дни след като започна "войната" - "САЩ и Русия намазаха ските на ЕС! Путин изнесе лекция по финанси на запада и съсипа Олигарсите!" https://www.youtube.com/watch?v=EksIjcAyrDg&t=13s Огромни адмирации Киро и Веско - като мина към Търново ще ви се обадя да се видим ако имате време! Живи и здрави!

Nikolay Antonov

За събитията в Русия и атаката срещу властта на Путин ще кажа - Същият цирк като този през 2016г. в Турция, когато Ердоган използва "преврата" срещу себе си, за да махне човешките права, за да изчисти предателите - Натовските генерали! Не мога да повярвам, че толкова много интелигентни хора се връзват на нещата, които медиите представят пред очите им! Винаги първо се питайте - Кой има полза от това, което се случва и отговорите ще дойдат! Как си представяте, че един Диктатор, който държи цялата власт ще изпусне някой да му прави преврат без да се усети? Много хора импулсивно започнаха да се радват, че с Путин е свършено, а той винаги е бил човек на Кукловодите на света и заедно съсипаха ЕС, все повече налагат Световна Диктатура заедно с Китай, която си заслужаваме! САЩ и Русия направиха много пари от войната в Украйна, а санкциите удариха ЕС, не Русия 😉 Чрез такива "преврати" Диктатурата става още по-силна, а Диктатора се окопава още повече във властта 😉 САЩ държат изкъсо Русия, още когато ЦРУ сложиха своя агент Горбачов да управлява! От тогава до сега всеки, който управлява Русия е човек на Кукловодите и всичко, което се случва винаги е променено с доста ходове напред! Света се преструктурира, но от друга страна остава същия - все същите Кукловоди дърпат конците и дали ще се казва Путин или някой друг, все тая, прах в очите на човечеството 😉 Какъвто е президента на САЩ, такъв е на Русия и на Китай винаги е в Матрьошката 😉 Хаос и цирк до дупка с цел разпределение на ресурси и пари в полза на Кукловодите, а пешките(политици, Президет) само изпълняват 😉

Nikolay Antonov

Браво бате Киро за театъра излезе много прав. Сега Американците и Руснаците които измислиха този театър ще разрешат войната .Пирожкин в Беларус Стара Европа вече е настръхнала

Krasimir Manolov

Браво бе , Кире! Отново си прав и точен.

The Rose of Winds Corp


More Creators