SamSuka
kirobreakofficial
kirobreakofficial

patreon


ВЪПРОСИ КЪМ ДОЦ. ГРИГОР САРИЙСКИ

Здравейте, както обещахме, утре наш гост ще бъде доц. Григор Сарийски!

Моля, задайте вашите въпроси към него.

П.С 

Искаме да помолим въпросите да са максимално стегнати и ясни, за да можем да прочетем максимално много. Благодаря! 

ВЪПРОСИ КЪМ ДОЦ. ГРИГОР САРИЙСКИ

Comments

Не доцента ами ако ще Настрадин Ходжа да ти отговори, отговорът може да бъде само един!Господине

Stan

Аз не искам отговор от аврам бакалина или от вас господине. Искам доцента да ми отговори.

Ако бъде въведено дигиталното евро, това ще ни засегне ли и нас автоматично, или ще трябва да мине известно време?

Точно, стегнато и ясно - Каква е позицията на Ротшилд спрямо Украйнския президент?

Kiril Dimitrov

Здравейте, драги съмишленици! Как гостът ви би анализирал Наредба № 43 на БНБ от 28.07.2022 г., с която е добре запознат? И как по негово мнение е разумно да се подготвим за такъв сценарий? Средствата ни да бъдат при нас или? Сърдечни поздрави на всички!

Здравейте, доц. Сарийски, бате Киро, и Веско, На първо място искам да благодаря на Вас, бате Киро и Веско, че каните такива интересни гости като доцента. Благодаря и на доц. Сарийски, че е приел поканата Ви и е отделил от времето си, за да разясни на хората какво всъщност се случва по много теми. Споделям въпроси към доцента от мой приятел макроикономист, който от няколко месеца постоянно следи YouTube за участията на доц. Сарийски в различни подкасти. Той ми спомена, че счита доцентът за икономист на световно ниво и че той в повечето случаи говори директно и не се крие зад дългите и завоалирани обяснения, които масата икономисти обичат да ползват, когато не искат да отговорят на даден въпрос. Ето и темите, по които ще се радваме да чуем мнението на доцента, ако разбира се, той иска да го сподели. Първа тема: БРИКС и дедоларизацията. През 2009 г., когато създадоха организацията, много от икономистите очакваха, че досега тя щеше да бъде много по-могъща отколкото се оказва в момента. Има голяма доза неразбирателство и несътрудничество между членките по доста въпроси, особено между Индия и Китай. Ясно е, че в момента водещият играч е Китай, но предвид желанието на много държави да се присъединят, като Аржентина, Иран, Бахрейн, Египет, Индонезия, и особено Саудитска Арабия, как мислите, че ще реагира Китай, ако силни световни играчи, като Саудитска Арабия наистина бъдат приети? Като цяло, държавите в света, които по принцип могат изобщо да откажат нещо на Саудитска Арабия се броят на пръстите на една ръка. Надали MBS ще е задоволен с поддържаща роля, а Китай с отслабено присъствие и по-тих глас във вземането на решения, въпреки че в Китай са изключително зависими от петрола на саудитците. Моля кажете и няколко думи за очаквания демографски колапс в Китай и обръщащата се демографска пирамида там. Какво бъдеще виждате за БРИКС и потенциалната дедоларизация ако държави като Саудитска Арабия започнат да сетълват петролените сделки във валута или валути различни от долара? БРИКС ще си остане ли сбор от неоправдани и експлоатирани за ресурси държави, или истински ще може да измести САЩ като икономическия хегемон на света? Втора тема: Африка. Какво е мнението Ви за развитието на африканските държави и кой ще решава какво ще се случва там в бъдеще? От една страна, Франция има огромна власт чрез западно и централноафриканския франк. От друга страна, чрез политиката един пояс един път, Китай има огромно влияние и държи едни от най-големите и потенциално много ключови пристанища, както и изгражда много голяма маст от инфраструктурата на континента. В същото време САЩ се оттегля от доста от позициите си там, за пример може да вземем Судан. Въпреки това, американски компании като Mastercard започнаха да инвестират в Африка. Какво е мнението Ви относно всичко това? Трета тема: Тинк-танковете в България и спящи агенти от типа на чикагските момчета. Каква реална власт смятате, че тези организации имат в България и лансират ли се техните кадри за ръководни позиции в държавата? Струва ми се, че двамата от промяната са точно такива кадри. Ако сте съгласен с мен, моля да споделите интересни факти, които знаете за тази дейност в България. Четвърта тема: В какви валути държите средствата си? Смятате ли, че е разумно да държим част от парите си във валутите на някои от арабските държави, които имат значително количество петрол, като Саудитска Арабия, Емирствата, и Бахрейн и тн., въпреки, че и трите валути са вързани за долара? В случая водещото е че тези държави са политически стабилни и всеки ще търси ресурсите им. Разбира се, надали САЩ лесно ще позволят огромен разрив на отношенията там, въпреки че търсят варианти за диверсификация чрез други доставчици на петрол, като Венецуела. Пета тема: Кои икономисти следи доцентът и откъде обича да черпи информация?

X Xx

На тези въпроси може да отговори дори Аврам Бакалина! 1.Банкерите чифути събориха лирата умишлено, заради С-400 и твърдоглавието на Ердоган! 2.Не само е възможна ами ще има такава война, въпросът е само кога!

Stan

Здравейте! Въпрос 1 : Защо турската лира падна толкова много и има ли смисъл да закупим лири докато са на ниска цена? Има ли шанс за покачването на лирата и защо САЩ напрвиха на турците инфлация. 2 Въпрос : Възможно ли е нова война между Сърбия и Косово и Китай и Тайван? Това са въпросите, благодаря Ви, нов член съм на канала и ще ми бъде много драго ако Веско предостави моите въпроси към Бат Киро а той към доцента! Поздрави!

Когато цъфнат налъмите! И глупавите станат умни.

Здравейте ! Въпросът ми към доц. Сарийскси е следният: Кога според него ще може да се купи имот в София на нормална цена ?

Благодарим за въпросите!

Киро Брейка - Оригинала

Приветствам доцента, гледах го в няколко предавания и мисля, че е човек,койтовижда ясно нещата. Да попитам ,има ли някакъв начин да си върнем ресурсите на България да носят приходи в хазната (визирам Челопеч), и печелившите ни предприятия и енергийна система отново в български ръце. И второ, можем ли въобще да вдигнем икономически страната в тази политическа обстановка като васална на едни посолства държава?

Яни Мазов

Как ще повлияе влизането на България в еврозоната на държавния дълг ? въпрос 2 - Какво би се случило в Европа, ако се разпадне ЕС (от финансова гледна точка) ?и съществува ли за България алтернатива отвъд ЕС ? Благодаря за възможността и поздрави :)

Stella.N


More Creators