SamSuka
Shaso
Shaso

patreon


Time for the feedback!

 

Hi everyone! Here is some feedback! I finished my errands in my university and now I’m free till December. So I’m focusing on 0.5 update and get to work. By the results of the voting, the winner was Agapiy! I decided that 2 weeks for the votings is too much, so the next time it will be one week only! Midea was behind by 5 votes and ended on the second place!

Now, about Agapiy. There will be a lot of content with him! And this update will get Agapiy’s root closer to finishing. By “finishing” I mean that the relationships with him will not progress any further – it will simply reach its maximum. However, I have some plans on making a separate branch for his root. You can actually guess and figure out what is it, if you think hard enough. I don’t prioritize that branch, so there won’t be any news about it for about 3 more updates.

Also I don’t count Agapiy’s participation in the plot, as there will be events as well. Besides, I do not exclude the possibility of adding extra events in the end, but when it’s possible. But it depends on the wishes of patrons. So, if you are here just for Agapiy, do not unsubscribe right after 0.5, as there will be more of interesting stuff!

Cannot say anything regarding the release date. I’ll try not to focus on speed, but on the events quantity I want to add in 0.5 update.

Updated the playthrough and put it into PDF file.

----------------------------------------

 

Всем привет! Небольшой фидбек! Я закончил свои дела в институт и свободен до декабря, начинаю плотно работать над 0.5. По голосованию победил Агапий! Две недели на голосование слишком много, поэтому в будущем буду делать 1 неделю!Мидея была на втором месте и отстала всего на 5 голосов! 

Теперь насчет Агапия - контента будет много! И этот апдейт приблизит рут Агапия к своему завершению. Под “завершением” я имею ввиду то, что их отношения не будут больше развиваться, достигнут своего максимума. Однако есть планы на одно ответвление для его рута. Можно догадаться, если подумать хорошо.Приоритет на это ответвление низкий, обновлений ~3 точно новостей поэтому не ждите. 

Также я не беру в расчет участие Агапия в сюжете, там тоже будут ивенты. Ну и я не исключаю возможности добавления дополнительных событий в конце, когда появиться возможность. Это по желанию патронов. Так что те, кто ради Агапия, не спешите отписываться после 0.5. Будет еще много чего интересного!

По срокам ничего не могу сказать. Тут я буду ориентироваться не на время, а на то количество ивентов, которые хочу сделать в 0.5.

Обновил прохождение в PDF формат. 

Time for the feedback!

More Creators