SamSuka
Yakovlev_Vad
Yakovlev_Vad

patreon


The best Princess=3

And I decided to do a Tia this time)
+ I didn't draw her yet)

Also I'm practicing to new style of shadows with sharp shadows.

Don't know how good this looks, but I think it is appropriate for Pony characters because so they look more cartoonish >w<
Anyway just for practise)

The best Princess=3

Comments

ну тиара здесь все же скорее для галочки, и является не более чем частью антуража. Она не должна привлекать внимание)

Yakovlev-vad

Thank you^_^

Yakovlev-vad

&gt;w

Yakovlev-vad

She looks super snuggly, d'awwww~

Taloverae

Ай, какая прелесть!

Blas Ruis

Идеально, только тиара/диодема немного смущает. Только вот только не пойму чем.... Какая-то она .... плоская что-ли....


More Creators