SamSuka
baciulisirramanauskas
baciulisirramanauskas

patreon


Ukrainos frontuose kažkoks keistas vaizdas

Sveiki. Nuo ankstyvų paryčių sėdžiu prie telegram kanalų, to dėka kovos veiksmus Charkove ir Kijevo prieigose stebiu kone gyvai ir klostosi kažin koks keistas vaizdas: Tarsi rusai būtų praradę draivą. Na, žinot, kaip iš balionėlio po kelių dienų pradeda pamažu sunktis oras - formą dar laiko, bet jau nebe stangrus, o minkštas ;)

Po žiauraus naktinio apšaudymo ryte į Charkovą įvestos trys ar keturios SpN žvalgų ir Rosgvardijos grupės be tikslo blaškėsi po miestą, priešpiet trys jau buvo sustabdytos, apšaudytos, specūra metusi savo Tigrus išsilakstė, bet daugma netrukus buvo surasti, likę gyvi paimti į nelaisvę. Nemačiau strymuose tik ketvirtos, daugiausiai iš Rosgvardijos šarvuotuose Kamazuose (ten kokia kuopa ar pusantros) sudarytos grupės, bet likimas tikriausiai panašus laukia, nes mieste motorizuota žvalgyba šiais laikais, kai visi turi filmuojančius telefonus ir kelia vaizdą į internetą realiu laiku - mirtininkai. Būk tu kiek nori prisikačialinęs specnazovcas, bet judėdamas uždaroje mašinoje gatvėmis esi tik labai gerai matomu taikiniu, į kurį anksčiau ar vėliau bus pataikyta ir teliks slėptis kur parko krūmuose ar rūsyje.

Rusų tankų grupės privažiavusios Charkovo aplinkelį sustojo, tankistai taikiai bendrauja su vietiniais, kurie jiems suprantama kalba aiškina, kokie jie negeri žmonės. Miestelyje pakeliui į Černigovą vietiniai masiškai išėję ant kelio sustabdė rusų tankų būrį.

Sumų srityje (čia į šiaurę nuo Charkovo, per Sumus veda vienas tiesiausių kelių iš Rusijos į Kijevą) važiavo rusų tankas, sugedo, sustojo, tankistai išlindo. Sustojo pravažiuojantys ukrainiečiai, nutempė tankistą nuo tanko, įsimetė į automobilį ir nuvežė priduoti į nelaisvę. Pats tankistas irgi nepanašus į labai nelaimingą likimu.

Apskritai, tiek šis kiek juokingas įvykis, tiek prie Charkivo ir Kriukovkos ramiai su vietiniais ir Ukrainos policija bendraujantys rusų tankistai, tiek dar keletas kitų atvejų (ypač, kur diedas tikrino, kas prieš jį - ukrainiečiai ar rusai - liepdamas jiems tarti žodį "paliandvicia", o paskui, supratęs, kad tai rusai, paaiškino jiems, kad filmuos, kiek nori, nes Ukrainos Konstitucija jam leidžia, o anie tik mykė) rodo, kad patys rusai nejaukiai jaučiasi atsiųsti kariauti su ukrainiečiais. Ir visai nenori degti savo tankuose.

Kijevo puolimas iš šiaurės vakarų naktį irgi nepaėjo, jokių esminių pokyčių fronte nebuvo. Panašu, abejoms pusėms nepankanka naktimačių veiksmingai kautis naktį. Prašvitus puolimas atsinaujino, desantininkai puolė per Bučios priemiestį tilto link Irpenio, per kurį eina  tiesus kelias jau į patį Kijevą, link. Ukrainiečiai tiltą susprogdino, rusus atmušė.

Rusai pastebėti dar keliose vietovėse į vakarus nuo Kijevo - Trostinkoje, Vasilkove, laikosi Hostomelyje, vagia maistą iš prekybcentrių. Tai blogai, nes rusai vienaip ar kitaip perkerta vis daugiau kelių iš Kijevo į Vakarus, iš kur vežama pagalba ir artėja pastiprinimas iš Vakarų Ukrainos.

Bet kažkiokio aršumo, spaudimo, lemiamo šturmo ir aktyvumo nesimato. Gal baigėsi degalai (abi pusės šianakt aktyviai atakavo vieni kitų degalų saugyklas ir benzinvežių vilkstines), o pėsčiomis atakon kulniuoti neįdomu ir nesimokyta, gal šaudmenų neprivežė, o gal ir kovinė dvasia senka - visgi rusai kelis mėnesius gyveno žiemą palapinėse - šąlo, drėko, valgė prastą maistą, kamavosi nežinia. Kovos dvasios tai neprideda. Ypač, kai prasidėjus puolimui pamatė vežamus sužeistuosius ir pakeliui sudegintas priekyje ėjusių kovos draugų tankus.

Prasti reikalai tik pietų Ukrainoje, bet ne tiek prasti, kiek buvo galima tikėtis matant vakarykštį "bėgimą link Mariupolio". Nes ir ten rusai, regis, pradeda patirti atsilikusio užnugario problemas, o pačios BTG, išskaidytos į nedideles (užtai greitaeiges) grupes, sėkmingai judėti gali tik tada, kai nepatiria pasipriešinimo. O jei jis atsiranda, tai desėtku šarvuočių ar trimis tankais su pora šarvuotų visureigių priešakyje daug nepakariausi.

Išsamiau pakalbėsime vakare. 

PAPILDYMAS

Rusijos generalinė prokuratūra įspėjo, kad bet kokia pagalba užsienio valstybei per specialią DNR ir LNR gynybos operaciją bus laikoma Tėvynės išdavyste.

"Bus atliekamas teisinis vertinimas dėl kiekvieno finansinės ir kitokios pagalbos užsienio valstybei teikimo fakto, nukreipto prieš Rusijos Federacijos saugumą", - sakoma prokuratūros pranešime.

Pažymima, kad "finansinės, materialinės ir techninės, konsultacinės ar kitokios pagalbos teikimas užsienio valstybei, tarptautinei ar užsienio organizacijai arba jų atstovams, vykdant veiklą, nukreiptą prieš Rusijos Federacijos saugumą, turi Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 275 straipsnyje (valstybės išdavystė) numatyto nusikaltimo požymių.

Už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki 20 metų, pranešė Generalinė prokuratūra".

Toliau kas? Viešas su Ukraina kariauti nenorėjusiųjų "Tėvynės išdavikų" sušaudymas Raudonojoje aikštėje?

Comments

Tik prasidejus kariniams veiksmas. sakiau kad uz rublius nebus verta pirkti tuoletinio popieriaus. panasu nuspejau. turiu ir daugiau spejimu ,bet susilaikysiu. (atsirasau del lietuvisku raidziu trukumo)

Visi Nato kas turi share'ina statelitu ir kita inteli. Paprasta, pagalvok kas tai galetu buti :)

Dėkui :)

Man tai toks klausimas kilo. Kaip galvojat, kas teikia Ukrainai žvalgybinę info iš oro? Patys dronus skraido ar čia mūsiškiai(NATO) dirba? Nes sprendžiant iš kelių nuleakintų žvalgybos kadrų, tai matosi, kad paimtos iš gan aukštai. Ukrainiečių dronai taip aukštai turbūt neskraido lyg ir :)

Gabrielius nėra dėmesio vertas informacijos šaltinis.

Naciai tik pretekstas dėl tautos pasitikėjimo. Turbūt dėl istorijos ir dėl karų su naciais tas gerai veikia bobutes. O šiaip, tai tiesiog paranoiškai Kremlius bijo NATO prie sienų. Negana, jog siena ribotųsi, tai dar ir didžioji dalis Juodosios, bei Azovo jūrų pakrantės priklausytų NATO. Suomijai su Švedija juk irgi dėl NATO pastoviai grąsina.

Audriau, o kas vyksta su Rusijos pajėgų perkėlimu i Baltarusiją? Per šio ryto Lietuvos vyriausybės presskonf., gavęs šį klausimą Gabrielius netrodė gerai, pagal kūno kalbą, labai įsitempęs atrodė.

Savi tikrai nesakys, kiek ir nerodys video mirusiais savais. Matosi, jog šito dalyko kariai išmokyti gerai. Net vietiniams nelabai leidžia filmuoti juos, nes čia būtų pirmas kelias į pralaimėjimą. Lygiai taip pat skiriasi okupantų duomenys. Pagal juos jie visai nemirtingi.

jie gyvena prie pat sienos, todėl iš BY datraukia signalas. nieko čia nepadarysi

Audriau, ačiū už nuolat atnaujinančią info!!!

Buvau pas gimines Šalčininkų raj kažkokių būdu mato Rusijos tv ir Baltarusių kur irgi tas nesamones šneka propogandines ar galima jas uždrausti? Yra dar internetiniai priedeliai pta turiu, irgi rodo visas Rusijos tv kaip su tuo??

Ugnies nutraukimo ir kariuomenės išvedimo.

https://youtu.be/aJs962sWy4c musu zvaigzdele uzduoda klausimus savo vadui. Tikrai cia normalu kad gali taip drabstytis ir grizes "gydyti" savo pasiekejus? Neturi but didesnis demesys tokiems ? Tikiuos tai priziurima ir trumpas pavadelis uzdetas....

Taip: https://twitter.com/KevinRothrock/status/1497922873289326595?s=20&t=CSreq6UANh-h8Azwm40lvA

rubliai tuoj bus vietoj touletinio popieriaus

Ar tai gali būti tiesa: Твое лицо, когда Путин приказал тебе перевести силы сдерживания (ядерные силы) в особый режим несения боевой готовности. Украина 24/7

Ar realu kad per derybas kas nors bus pasiekta? Ko gali prasyti Ukraina?

https://www.youtube.com/watch?v=QsnxXP0ZqKk&ab_channel=Shyxarik čia ruskiai prie bankomatų.

Atominė bomba, genocidas. UJ tie rusai tyriausi iš visų.https://youtu.be/uKDac9QYiwY

Ačiū už puikias žinias!

manau varyk, Audrius leidžia naudoti fb kitiems sekėjams. Info turi plisti

Sveiki, ar butumet labai pries, jei as sita teksta isversciau ir nusiusciau draugam i JAV? Pasirodo, kai kur, juos pasiekia labai paveluotos ir netikslios zinos.

https://youtu.be/O_SgIkIeCJs va musu krasavcikai parsives is savo vado naujos info savo siekejams. Kur juos reportint kaip antivalstybinknkus ?

Geras straipsnis apie grandinine reakcija rusijos ekonomikoje. https://novayagazeta.ru/articles/2022/02/27/eto-budet-venesuela-s-iadernymi-raketami

šitas vatinis propagandonas yra šūdo vertas.

Bet ką pradedant psichologiniu spaudimu ir baigiant realiu ginklo panaudojimu nesugebant pasiekti rezultatų prieš prasčiau ginkluotą, bet itin motyvuotą Ukrainiečių armiją ir visuomenę.

Putinas įsakė Krašto apsaugos ministerijai perkelti Rusijos suvaržymo pajėgas į specialų karinės prievolės režimą. Tai įsakymas su užuomina apie branduolinio ginklo priėmimą. Sudeginome rusų armiją. Jie atsitraukia. Dabar Putinas grasina mums paleisti taikomuosius branduolinius ginklus. Na ką, NATO šalys. Manau, dabar tai tavo žingsnis - Rados atstovas

Cia pro rusiskas kalba apie rusu pergales. Bei pralaužtą frontą.https://youtu.be/X3Ai1EVe5xQ

Ką tai gali reikšti? BREAKING: PUTIN ORDERED THE DEFENSE MINISTRY TO PUT THE NUCLEAR DETERRENCE FORCES ON HIGH ALERT.

Gerasimovas su Šoigu pas Putiną. Liepė jiems padidinti parengtį branduolinėse pajėgose. Jau konvulsijos prasideda.

Socialiniame tinkle tik tok labai daug video su per rusija judanciais topol taip pat ir su zyme Z. Ar tai tik propaganda ar reali gresme?

Kalbos kyla, kad Gerasimovą atleido? Jei tai tiesa, naujas idijotas vėl bandys gaivinti puolimą?

Ačiū už apžvalgą. Man vis labiau keista ši "operacija" atrodo.: Dabar ruskiai netgi sustoti negali pasakydami, kad tikslus pasiekė. Būtų sakę, kad tikslas paimt Černobylį (kad "benderovcai" negamintų purvinų bombų), tai būtų pasiekta :) Dabar net Donbasas neryškiai pasistūmėjo, Chersonas nėra paimtas. Vienintelė viltis - paimt Kijevą. O tas irgi šalies "demilitarizacijos ir denacifikacijos" neatneštų... - Ar Putka net savo komandyriams nesakė, kad nori jamt Ukrainą, tikėjosi, kad bus pasiruošę. Nusiuntė į pratybas, o tie ir pasiruošė kaip "pratyboms"? - Gal tikėjosi, kad Kijevo ėmimas visiems bus netikėtas, ir desantas į Gostomelį viską pajams, o kitkas be kovos pasiduos. Negi tiki savo propaganda, kad pas ukrus "nacistai" tik valdžioj ir keli batalionai, o visi kiti laukia ruskių? - Sankcijų laukė ir tikėjosi turbūt, prasto PR irgi. Bet ir puola dar ne taip kaip galėtų, kad bent jau tikslus įvykdyt. Ar čia marazmas, ar čia kažkoks dar rimtesnis planas? Gal visa Ukraina tik dėmesio atitraukimas nuo kažko? - Ar jis pasirengęs eit prieš NATO ir operacija yra vėlgi "pratybos". Pasiunčiam mėsą, o kurie liks - bus susipažinę su karu, NATO ginkluote, bus pasimokyta iš klaidų?.. :)) Visiškai man nebeaiškūs tikslai. Tik tiek, kad turim ruoštis būt sekančiais. Kažkas čia dar bus.

https://www.youtube.com/watch?v=HIPNVm6lNfM tiesiogiai. Kijeve dega kažkas, bet matosi, kad bando gesint, nes dūmų mažėja

Baltarusių rengiamas įsiveržimas feikinis, prieš derybas, ar turi rimto pagrindo?

atrodo rusai puola padrikai

Procedūra ilgoka, bent keli žmonės dalyvauja, o dėl panaudojimo? Visada yra tikimybė. Tikiuosi, kad šis karas sortyrui bus mirtinas.

O kaip del branduolinio ginklo panaudojimo is rusu puses? Nieko apie tai neismanau, bet ar nesusisuks tam debilui panaudoti? Kai matys, kad jau visai sikna? Gal koki sakini apie tai galetumet? Kad bent suprasti kas turetu nutikti kad ji galetu panaudoti? Kiek zmoniu turi tame dalyvauti ar uztenka tik vieno psichopato uzgaidos? Kokia procedura paleisti atomini ginkla?

tai numesk

Koks čia ginklas panaudotas? Pzdc, kolona utėlėtų, bet ir kvartalas sugriautas https://t.me/u_now/20077

Jeigu ji identiška, užlipina ukrainietiškus atpažinimo ženklus ir naudoja. Jeigu ten kažkokie niuansai, kurie trukdo naudojimui (pavydžiui mygtukai kitaip veikia ir ukrainiečiai tiesiog nesupranta ir negali užvesti tanko), tada bando pas save nutempti. Sveika ar pusiau sveika technika ir apskritai visas karo grobis sugadinamas tik tokiu atveju, jeigu jo negali evakuoti ir gali priešui atitekti. aš manau net tas nuskendęs tankas bus ištrauktas ir suremontuotas ukrainos panaudojimu.

Skolinuosi jusu komentara

Ka tik imete 3min video kur visa gatve kadyrovcu ir technikos isgulde.

Ačiū už susistemintą info.

Pagaliau rimtas komentaras!

Dėkui!

Gali, Ukrainos kariuomenė neperėjo ant NATO standarto dar.

Gaila, jog rusiškai. Jis desantininkas, baltarusis.

O kas yra daroma su ta palikta technika? Ar ji yra sugadinama kad taptų nebepanaudojama ar ji yra paimama ir naudojama savo reikmėms?

Gali tai belarusus paveikt? https://t.me/voynareal/10419

https://twitter.com/i/status/1497911200692289544

AB telegramą kanalę viskas sudėta

Gal galima būtų informacijos apie rusų ir ukrainos naudojamus šaudmenis, ar jie vienodo kalibro, t.y. ar ukrainiečiai perėmę rusų šaudmenis gali naudoti savo šautuvuose?

Po gąsdinančios nakties, šiek tiek optimizmo šią gražią dieną. Garbė ukrainiečių kovotojams👍

sveiki, Audriau. Įdėkite, prašau, keletą video nuorodų apie įvykius jūsų pranešime. Norėčiau pamatyti kaip rusas taria "paliandvicia", ,,😁

Patreon ne tokio tipo paramai rinkti skirta platforma, tapinas vel is mazos problemos tragedija daro

Istorinė akimirka Vokietijoje! Nereali kanclerio kalba - prašau aptarkite ir Vokietijos teknoninį posūkį

Ačiū ačiū ačiū

Nėra, taip supratau, kad jie krito ruskių kontroliuojamose teritorijose.

Man taip pat neužkrauna

Taip tiesa yra video, ištaške vienu smūgiu kelis technikos vienetus... Man keista, kad jie atstumo nesilaiko... Susigrūdę stovi, arba važiuoja, vienas smūgis iš oro ir keli šarvuočiai kaip fakelai dega

Ar man vienam telegram pakibo ir nebeužkrauna foto ir video?

Aš tokį kitą klausimą turiu. Daug kūrėjų palieka patreono platformą nes šitos valdytojai užbanijo paramos Ukrainai rinkėjų kanalus. Ar nėra pas jus tokių užmačių?

Dėkui už apžvalgą.

Gerai

ar tiesa kad bayraktarai rusu vilkstine bombino?

Ar bus siandien video ?

Kaip yra su II-76 numuštais? Ar jie tikrai numušti su pilnu desantu, nes jokių tai įrodančių nuotraukų/video nepavyko rasti.

fb galiu pasidalinti tekstu?

Charkovo gyventojai labai nustebo tamstos įrašą perskaitę - juos visą naktį daužė smerčais ir taktinėmis raketomis.

Aš manau, kad rusų progresas pridveses, nes jie vengia intensyviai naudoti artilerija... Naudoja, bet ne masiškai... Nes jų stiprioji pusė ir yra artilerija... Manau kažkuriuo momentu įvyks lūžio taškas, kada sės prie derybų arba rusai pradės intensyviai naudoti artilerija, kaip per pirmą karą... Tuomet lavonus buldozeriais stumdys... Dabar primena pirma Čečėnijos karą, lygiai tas pats scenarijus...

Ačiū labai!

Karolis Rindzevičius

nes deguonis baigiasi...

Kam vogti, jei jie palikti pakelėse mėtosi? Kokius penkis foto/video mačiau. Imk ir vežkis.

Kodėl Putka taip nori derybų?

O kokios Ukrainos netektys? Labai nedaug info. Rodomi degantys rusai, bet nelabai kalbama apie praradimus Ukrainos pusėje.

Jei arklį gali pavogti, pavogs ir tanką

Ar nera blogai kad tiek daug info ir video internete is musu puses? Gi orkai irgi visa ta mato..

Kiek gali būti tiesa, kad vietiniai čigonai pavogė tanka?


More Creators