Kol kas esminių įvykių fronte nėra
Added 2022-03-02 18:06:22 +0000 UTCOperatyvinė pauzė tęsiasi:
Rusai pritraukinėja užnugarius (vakar įraše nelabai tiksliai pavadinau juos "ariegardu", bet kad doro lietuviško žodžio versti "oboz" nėra), nes į kuopas ir net būrius išskaidytos BTG galiausiai išseko ir sustojo. Ukrainiečiai bando pripildyti savanoriais savus batalionus, apskabyti ištysusius rusų konvojus ir kažkiek įtvirtinti pagrindinius miestus.
Charkovas toliau žvėriškai apšaudomas - po to, kai jo orą gynęs Bukų pulkas išbaigė raketas ir buvo paimtas rusų, Aerokosminės pajėgos pradėjo bombarduoti nebaudžiamos. Kadangi pas rusus irgi baigiasi Iskanderai, vakar į Charkovą raketomis šaudė pusiau strateginiai bombonešiai T-22M3, kadaise turėję pulti Atlante plaukiančius konvojus iš Amerikos ir juos lydinčius lėktuvnešius. Į "amerikosus", rusų lakūnų laimei, pašaudyti neteko, tai dabar smaginasi į beginklį ir nejudantį Charkovą. Šturmuoti miestą rusai kol kas nebando, du kartus nudegę rizikuoti nebenori, laukia, kol mieste baigsis maisto atsargos ir tikisi, kad gyventojai tada nustos priešintis.
Pietuose įsibėgėja mūšiai už Mariupolį, regis, Chersonas užimtas. Tačiau nuo Mikolajevo į pietus link Krivoj Roh'o pasukusi rusų grupuotė atsitrenkė į tokią Baštanką. Vakar ukronete sklido daug didelių svajučių apie tą mūšį, nors kol kas patvirtinimų apie sudegintus 200+ vienetus rusiškos technikos nėra. Vaizdais patvirtinta tik keli tankai, Pantsyr, sunkvežimiai, artilerijos pabūklai. Bet vis šis tas.
Lygiai su svajutėms apie kontrataką Donbase ir įžengimą į Horlivką. Kalbų daug, įrodymų nemačiau (jei pamatysit, įmeskit komentaruose).
Tačiau visa tai antrinės reikšmės mūšiai. Der Schwerpunkt, kaip pasakytų prūsų Generalinio Štabo operacijų karininkas, šiuo metu yra erdvė į vakarus nuo Kijevo. Būtent ne pati sostinė, kurios prieigose rusai jau tris kartus gavo į dantis, bet dalgio geležtę primenanti linija Borodyanka-Kalynivka-Fastov- Bila Tserkva.
Jeigu rusams pavyks jau trečią dieną puolant šia linija perkirsti visas svarbiausias Kijevą su Vakarais jungiančias magistrales, Ukrainos sotinė bus faktiškai atkirsta. O puolimas vyksta iš esmės sėkmingai. Net jei rusus atkala kuriame nors pakelės miestelyje, paralelinės kolonos toliau juda pirmyn ir tankas ant Žytomiro trasos viaduko ties Kalynivka, net sudegintas, vis viena reiškia perkirstą trasą, kurią vežti į Kijevą karinius dalinius iš Vakarų Ukrainos pernelyg pavojinga. Tai automatiškai ištęsia logistinį petį į pietus, o tai, savo ruožtu, valgo laiką, kurio ukrainiečiams labai trūksta.
SVAJUKO DRAMBLIONĖ
Apie ką aš dabar labiausiai svajoju? Kad Ukrainos Gynybos štabas iš kažkur pagimdytų vieną - bent vieną - visavertę šarvuotą brigadą. Kad ir iš Donbaso fronto (kur ukrainiečiai kalasi labai sėkmingai), gal net iš Šiaurinio, kuris į rytus nuo Kijevo. Jiems mirtinai reikia nukirsti rusų šliauką nuo Baltarusijos sienos supančią Kijevą iš Vakarų. Juoba, rusams irgi labai trūksta pajėgumų, ne veltui jie Lukašenką laužia įvesti savus bulvėdžius, bent užnugario palaikymui.
Comments
Lyg ir viskas aišku - putka griebias šiaudo. Ką tik pasirodė žinutė: "Ukrainos generalinis štabas teigia turintis žvalgybinių duomenų, kad Rusijoje jau prasidėjo slapta mobilizacija, kuri buvo paskelbta Krasnodaro apylinkėse, čia dalinamos skrajutės, raginančios kovoti ir „sunaikinti fašizmą“"
2022-03-06 18:10:21 +0000 UTCAudriau, neina jūsų paklausti telegrame, tai klausiu čia - ką reikštų visuotinė mobilzacija Rusijoje? Ar tie žmonės galėtų būti permesti į Ukrainą? Ar galimai ruošiamasi platesnio masto konfliktui ir gynybai, jei veiksmas persikeltų į pačią Rusiją?
2022-03-06 17:44:14 +0000 UTCSiūlau Bačiuliui labai nežvengti, nes pagal tą skaičiavimą, ukrainiečių praradimų santykis toks pats kaip rusų.
2022-03-04 08:52:15 +0000 UTCŠitas kanalas vaiduoklis, toks jausmas kad karas nevyksta
2022-03-04 06:17:51 +0000 UTCPanašu, kad kola spardosi dar su išėjimu iš RU. Kaip rašė, gera reklama Pepsiui. Apie kolos situaciją plačiau: https://www.washingtonexaminer.com/opinion/columnists/the-hypocrisy-of-coca-cola
2022-03-03 15:41:44 +0000 UTChttps://t.me/gavlife/7721 ruseliai laukia, kada parveš namo
2022-03-03 12:44:04 +0000 UTCtipo zinau kad tai bus, bet uzmerkiu akis
2022-03-03 11:14:21 +0000 UTCTas baideno nuolatinis kartojimas kad amerika nekovos ir nesikis i ukraina jau kelia dviprasmisku minciu kas po tuo pasakymu slepiasi. Pats pirmutinis baidenas klyke kad rusija puls ukraina...
2022-03-03 11:14:08 +0000 UTCPaprasto ruso nepasieks naujausių bmw eksporto nutraukimas, bet : D kad kolos neliks parduotuvėse pamatys visi
2022-03-03 11:06:39 +0000 UTCNegalima. Lock n loaded aptarė, kad kariai siunčiami apmokyti, su planais ir užduotimis, o ne krepšiu grybaut.
2022-03-03 10:54:03 +0000 UTCKiek gali būti tikėtina, kad Forward Observations Group ( FOG) sudaryta iš buvusių JAV specukų, kariauja fronte dabar? Juolab jau matėm pranešimus apie formuojamus traptautinius legionus. Kad instruktavo UA tai kogero neabejotinai. https://twitter.com/elizifferblatt/status/1499112123330400266?s=20&t=62foox_owaVawSL-pllDDg
2022-03-03 10:36:00 +0000 UTCAr vis dar galima tikėtis pasakomis, kas jie nežino kur eina? Galbūt pirmoji mėsa ir nežinojo, bet jau 7 diena, o tos pačios pasakos.
2022-03-03 10:05:31 +0000 UTC«Я передаю привет Сергею Усиченко, который пил 13 лет назад за смерть фондового рынка. Сегодня я пью газировку. Дорогой фондовый рынок, ты был нам близок, интересен. Покойся с миром, дорогой товарищ». Биржевой эксперт Александр Бутманов выпил за смерть российского фондового рынка в эфире РБК. https://t.me/voynareal/11978
2022-03-03 08:54:30 +0000 UTChttps://www.reuters.com/world/europe/five-dead-romanian-military-rescue-helicopter-crash-defence-ministry-2022-03-02/
2022-03-03 06:05:09 +0000 UTCKas yra su Rumunijos mig ir sraigtasparniu? Fake news ar stengiasi nesukurt isterijos?
2022-03-03 06:04:40 +0000 UTCMajorą pamaitino
2022-03-02 23:08:51 +0000 UTCMušt kibeni feni ir tiek - nebegalės panaudoti prieš Ukrainą ;)
2022-03-02 21:28:40 +0000 UTCGruz 000.
2022-03-02 21:20:00 +0000 UTChttps://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/sweden-says-4-russian-fighter-jets-violate-its-airspace-over-baltic-sea/ Čia tipo erzina?
2022-03-02 21:16:45 +0000 UTChttps://t.me/s/Voyna18 pažiūrėkit į paskutinį kanalo postą. Ačių
2022-03-02 21:16:23 +0000 UTCGrammarNazi :D
2022-03-02 21:14:45 +0000 UTCnereikės atiduoti
2022-03-02 21:06:46 +0000 UTCO nėra didelė klaida ukrams laikyti Mariupolį (dabar jau lyg apsuptas) ir Donbasą? Gal iš ten geriau tepti slides, kol dar neapsupo ir pastiprinti kitas kryptis, nes taip ar taip, jei Ukraina, kaip valstybė sugebės išlikti, turbūt reikės tas teritorijas kažkokia forma atiduoti priešui.
2022-03-02 21:04:38 +0000 UTCRašo, kad „Topolis“ iš repeticijos pernykščiam gegužės 9-os paradui. Nors vaizdelis gal ir išplatintas būtent dabar su tikslu.
2022-03-02 20:45:14 +0000 UTCO gal vis tik ieškoma pretekstų uždaryti oro erdvę virš Ukrainos, nes ale per daug pavojinga darosi?
2022-03-02 20:34:57 +0000 UTCbi-den retorika švlenėja, neaiški situacija su EU mig'ais. Gal ryšium su tuo kad topoliai maskvos gatvėse? https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3247047065620783&id=100009465632065
2022-03-02 20:33:29 +0000 UTCKą daro su pagautais rusų kareiviais? Juk saugot kažkur kalėjime ir maitint nėr kaip, o jei paleis atgal į rusiją, tai jie juk paskui vėl grįš?
2022-03-02 20:29:03 +0000 UTCWW3? Romanian Ministry of Defense says an IAR-330 Puma and a Mig-21 LanceR lost radio connection and disappeared from radar at 08:44 PM in the Gura Dobrogei area https://www.g4media.ro/breaking-un-avion-mig-21-lancer-a-disparut-de-pe-radar-in-judetul-constanta-a-disparut-de-pe-radar-si-elicopterul-care-a-plecat-in-cautarea-avionului-mapn-nu-sunt-date-la-acest-moment-despre-st.html#.Yh_Ir2wwyD8.twitter
2022-03-02 20:16:34 +0000 UTCNesupratau ir aš to posto, keistas toks
2022-03-02 20:03:56 +0000 UTChttps://www.reddit.com/r/nextfuckinglevel/comments/t4semi/despite_the_wars_and_drama_going_on_ukraine/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf kol ruskeliai apsiverkę skambinėja mamoms, ukrainiečių bad ass’ai kitaip nuleidinėja garą
Antikunas
2022-03-02 20:00:54 +0000 UTCIs Baciulio telegram...kas cia noreta pasakyti? Nežinau, kada šis įrašas padarytas. Bet jei vakar, tai Zelenskis įsirašė į istoriją šalia Leonido, Ben Yairo, Rolando, Margirio, Davy Crockett ir kitų legendomis tapusių nelygų mūšį priėmusių, žuvusių, bet nepasidavusių didvyrių.
2022-03-02 19:59:33 +0000 UTCNežinau dėl Chersono, aš ne kariškis, bet kaip tik važiavau lapkritį iš Chersono į Novaja Kochovka, tai ten ištisinė stepė aplink kelią keli palaikiai kaimeliai, nei pasalos padarysi nei ką, jokio medelio. Todėl manau ruskiai ir kiaurai praėjo.
2022-03-02 19:35:52 +0000 UTChttps://www.reddit.com/r/nextfuckinglevel/comments/t50eo1/two_ukrainian_farmers_stole_russian_advanced_tor/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf Karbauskio chebra turi mokytis😄
Antikunas
2022-03-02 19:32:04 +0000 UTC*Schwerpunkt
2022-03-02 19:28:15 +0000 UTCTaip, numušinėjant. Atitinkamai kita pusė žino, kad jei skrisi - numuš. Tai gali rinktis neskristi :-) Nėra Vakaruose ryžtingų ir charizmatiškų lyderių šiuo metu. Išsigimė kažkaip. Iš per gero gyvenimo matomai.
2022-03-02 19:22:45 +0000 UTCGal kas galit paaiškint kaip veiktų čia visų eskaluojamo oro erdvės uždarymo Ukrainoje. Ta prasme neleisti skristi karinimas lėktuvams? Bet kokiu būdu,? Numušinėjant juos. Kažkaip nesiriša logika.
2022-03-02 19:18:23 +0000 UTCNežinau, apie kokias "pagrindines pajėgas" šūliokas kalbėjo.
2022-03-02 19:06:05 +0000 UTC"Tačiau nuo Mikolajevo į pietus link Krivoj Roh'o pasukusi rusų grupuotė". Čia bišk fakto klaida yra.
2022-03-02 19:03:57 +0000 UTCYep!
2022-03-02 19:02:23 +0000 UTCAčiū už apibendrinimą, padeda nepasimesti informacijos gausoje.
2022-03-02 18:59:28 +0000 UTCOboz, kiek pamenu rusų kalbą, gurguolė.
2022-03-02 18:56:16 +0000 UTCOboz - gurguolė
2022-03-02 18:54:58 +0000 UTCAudriau, vakar ponas Žukas LRT interviu sakė, cituoju - "Persilaužimas bus ir tada, kai ukrainiečiai panaudos savo pagrindines pajėgas, kurių jie iki šiol nepanaudojo." Ar sutinkate su juo?
2022-03-02 18:54:53 +0000 UTCVisai šalia užvakar rusų perkirsto Kalinivkos viaduko. Dieve duok, kad tiesa.
2022-03-02 18:50:37 +0000 UTCKas yra AUKUS ?
2022-03-02 18:49:03 +0000 UTCTiesiog jiems auksinė proga su šia JAV administracija. Patys ruskiai neigia, kad vyksta karas, o ukrainiečiai, abejoju, ar leidžia ruskiams skraidyt savo oro teritorijoj, tai jei NATO uždengtų ir numuštų ten kažką..tai juk ihtamnetų? Ar nesusigundys paskui kiniečiai, kurie dabar viską seka ir mato kokie bailiai ir bestuburiai vakarai, pofik visos tarptautinės teisės, galima branduoliniais ginklais šantažuot. Baidenas šian per savo kalbą, ne tik sumaišyt sugebėjo ukrainiečius su iraniečiais, bet tik dar vieną žalią šviesą davė, kad nu tikrai netrukdys ruskiams naikint Ukrainos. Pasižiūrėjau komentarus tai irgi jie ten keisti kažkokie, nemažai palaiko putiną, sako kažkokias biolaboratorijas naikina ruskiai :)) praplautos smegenys kaip reikiant.
Antikunas
2022-03-02 18:42:16 +0000 UTC