SamSuka
baciulisirramanauskas
baciulisirramanauskas

patreon


Kol kas esminių įvykių fronte nėra

Operatyvinė pauzė tęsiasi:

Rusai pritraukinėja užnugarius (vakar įraše nelabai tiksliai pavadinau juos "ariegardu", bet kad doro lietuviško žodžio versti "oboz" nėra), nes į kuopas ir net būrius išskaidytos BTG galiausiai išseko ir sustojo. Ukrainiečiai bando pripildyti savanoriais savus batalionus, apskabyti ištysusius rusų konvojus ir kažkiek įtvirtinti pagrindinius miestus.

Charkovas toliau žvėriškai apšaudomas - po to, kai jo orą gynęs Bukų pulkas išbaigė raketas ir buvo paimtas rusų, Aerokosminės pajėgos pradėjo bombarduoti nebaudžiamos. Kadangi pas rusus irgi baigiasi Iskanderai, vakar į Charkovą raketomis šaudė pusiau strateginiai bombonešiai T-22M3, kadaise turėję pulti Atlante plaukiančius konvojus iš Amerikos ir juos lydinčius lėktuvnešius. Į "amerikosus", rusų lakūnų laimei, pašaudyti neteko, tai dabar smaginasi į beginklį ir nejudantį Charkovą. Šturmuoti miestą rusai kol kas nebando, du kartus nudegę rizikuoti nebenori, laukia, kol mieste baigsis maisto atsargos ir tikisi, kad gyventojai tada nustos priešintis.

Pietuose įsibėgėja mūšiai už Mariupolį, regis, Chersonas užimtas. Tačiau nuo Mikolajevo į pietus link Krivoj Roh'o pasukusi rusų grupuotė atsitrenkė į tokią Baštanką. Vakar ukronete sklido daug didelių svajučių apie tą mūšį, nors kol kas patvirtinimų apie sudegintus 200+ vienetus rusiškos technikos nėra. Vaizdais patvirtinta tik keli tankai, Pantsyr, sunkvežimiai, artilerijos pabūklai. Bet vis šis tas.

Lygiai su svajutėms apie kontrataką Donbase ir įžengimą į Horlivką. Kalbų daug, įrodymų nemačiau (jei pamatysit, įmeskit komentaruose).

Tačiau visa tai antrinės reikšmės mūšiai. Der Schwerpunkt, kaip pasakytų prūsų Generalinio Štabo operacijų karininkas, šiuo metu yra erdvė į vakarus nuo Kijevo. Būtent ne pati sostinė, kurios prieigose rusai jau tris kartus gavo į dantis, bet dalgio geležtę primenanti linija Borodyanka-Kalynivka-Fastov- Bila Tserkva.

Jeigu rusams pavyks jau trečią dieną puolant šia linija perkirsti visas svarbiausias Kijevą su Vakarais jungiančias magistrales, Ukrainos sotinė bus faktiškai atkirsta. O puolimas vyksta iš esmės sėkmingai. Net jei rusus atkala kuriame nors pakelės miestelyje, paralelinės kolonos toliau juda pirmyn ir tankas ant Žytomiro trasos viaduko ties Kalynivka, net sudegintas, vis viena reiškia perkirstą trasą, kurią vežti į Kijevą karinius dalinius iš Vakarų Ukrainos pernelyg pavojinga. Tai automatiškai ištęsia logistinį petį į pietus, o tai, savo ruožtu, valgo laiką, kurio ukrainiečiams labai trūksta.

SVAJUKO DRAMBLIONĖ

Apie ką aš dabar labiausiai svajoju? Kad Ukrainos Gynybos štabas iš kažkur pagimdytų vieną - bent vieną - visavertę šarvuotą brigadą. Kad ir iš Donbaso fronto (kur ukrainiečiai kalasi labai sėkmingai), gal net iš Šiaurinio, kuris į rytus nuo Kijevo. Jiems mirtinai reikia nukirsti rusų šliauką nuo Baltarusijos sienos supančią Kijevą iš Vakarų. Juoba, rusams irgi labai trūksta pajėgumų, ne veltui jie Lukašenką laužia įvesti savus bulvėdžius, bent užnugario palaikymui.




Comments

Lyg ir viskas aišku - putka griebias šiaudo. Ką tik pasirodė žinutė: "Ukrainos generalinis štabas teigia turintis žvalgybinių duomenų, kad Rusijoje jau prasidėjo slapta mobilizacija, kuri buvo paskelbta Krasnodaro apylinkėse, čia dalinamos skrajutės, raginančios kovoti ir „sunaikinti fašizmą“"

Audriau, neina jūsų paklausti telegrame, tai klausiu čia - ką reikštų visuotinė mobilzacija Rusijoje? Ar tie žmonės galėtų būti permesti į Ukrainą? Ar galimai ruošiamasi platesnio masto konfliktui ir gynybai, jei veiksmas persikeltų į pačią Rusiją?

Siūlau Bačiuliui labai nežvengti, nes pagal tą skaičiavimą, ukrainiečių praradimų santykis toks pats kaip rusų.

Šitas kanalas vaiduoklis, toks jausmas kad karas nevyksta

Panašu, kad kola spardosi dar su išėjimu iš RU. Kaip rašė, gera reklama Pepsiui. Apie kolos situaciją plačiau: https://www.washingtonexaminer.com/opinion/columnists/the-hypocrisy-of-coca-cola

https://t.me/gavlife/7721 ruseliai laukia, kada parveš namo

tipo zinau kad tai bus, bet uzmerkiu akis

Tas baideno nuolatinis kartojimas kad amerika nekovos ir nesikis i ukraina jau kelia dviprasmisku minciu kas po tuo pasakymu slepiasi. Pats pirmutinis baidenas klyke kad rusija puls ukraina...

Paprasto ruso nepasieks naujausių bmw eksporto nutraukimas, bet : D kad kolos neliks parduotuvėse pamatys visi

Negalima. Lock n loaded aptarė, kad kariai siunčiami apmokyti, su planais ir užduotimis, o ne krepšiu grybaut.

Kiek gali būti tikėtina, kad Forward Observations Group ( FOG) sudaryta iš buvusių JAV specukų, kariauja fronte dabar? Juolab jau matėm pranešimus apie formuojamus traptautinius legionus. Kad instruktavo UA tai kogero neabejotinai. https://twitter.com/elizifferblatt/status/1499112123330400266?s=20&t=62foox_owaVawSL-pllDDg

Ar vis dar galima tikėtis pasakomis, kas jie nežino kur eina? Galbūt pirmoji mėsa ir nežinojo, bet jau 7 diena, o tos pačios pasakos.

«Я передаю привет Сергею Усиченко, который пил 13 лет назад за смерть фондового рынка. Сегодня я пью газировку. Дорогой фондовый рынок, ты был нам близок, интересен. Покойся с миром, дорогой товарищ». Биржевой эксперт Александр Бутманов выпил за смерть российского фондового рынка в эфире РБК. https://t.me/voynareal/11978

https://www.reuters.com/world/europe/five-dead-romanian-military-rescue-helicopter-crash-defence-ministry-2022-03-02/

Kas yra su Rumunijos mig ir sraigtasparniu? Fake news ar stengiasi nesukurt isterijos?

Majorą pamaitino

Mušt kibeni feni ir tiek - nebegalės panaudoti prieš Ukrainą ;)

Gruz 000.

https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/sweden-says-4-russian-fighter-jets-violate-its-airspace-over-baltic-sea/ Čia tipo erzina?

https://t.me/s/Voyna18 pažiūrėkit į paskutinį kanalo postą. Ačių

GrammarNazi :D

nereikės atiduoti

O nėra didelė klaida ukrams laikyti Mariupolį (dabar jau lyg apsuptas) ir Donbasą? Gal iš ten geriau tepti slides, kol dar neapsupo ir pastiprinti kitas kryptis, nes taip ar taip, jei Ukraina, kaip valstybė sugebės išlikti, turbūt reikės tas teritorijas kažkokia forma atiduoti priešui.

Rašo, kad „Topolis“ iš repeticijos pernykščiam gegužės 9-os paradui. Nors vaizdelis gal ir išplatintas būtent dabar su tikslu.

O gal vis tik ieškoma pretekstų uždaryti oro erdvę virš Ukrainos, nes ale per daug pavojinga darosi?

bi-den retorika švlenėja, neaiški situacija su EU mig'ais. Gal ryšium su tuo kad topoliai maskvos gatvėse? https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3247047065620783&id=100009465632065

Ką daro su pagautais rusų kareiviais? Juk saugot kažkur kalėjime ir maitint nėr kaip, o jei paleis atgal į rusiją, tai jie juk paskui vėl grįš?

WW3? Romanian Ministry of Defense says an IAR-330 Puma and a Mig-21 LanceR lost radio connection and disappeared from radar at 08:44 PM in the Gura Dobrogei area https://www.g4media.ro/breaking-un-avion-mig-21-lancer-a-disparut-de-pe-radar-in-judetul-constanta-a-disparut-de-pe-radar-si-elicopterul-care-a-plecat-in-cautarea-avionului-mapn-nu-sunt-date-la-acest-moment-despre-st.html#.Yh_Ir2wwyD8.twitter

Nesupratau ir aš to posto, keistas toks

https://www.reddit.com/r/nextfuckinglevel/comments/t4semi/despite_the_wars_and_drama_going_on_ukraine/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf kol ruskeliai apsiverkę skambinėja mamoms, ukrainiečių bad ass’ai kitaip nuleidinėja garą

Antikunas

Is Baciulio telegram...kas cia noreta pasakyti? Nežinau, kada šis įrašas padarytas. Bet jei vakar, tai Zelenskis įsirašė į istoriją šalia Leonido, Ben Yairo, Rolando, Margirio, Davy Crockett ir kitų legendomis tapusių nelygų mūšį priėmusių, žuvusių, bet nepasidavusių didvyrių.

Nežinau dėl Chersono, aš ne kariškis, bet kaip tik važiavau lapkritį iš Chersono į Novaja Kochovka, tai ten ištisinė stepė aplink kelią keli palaikiai kaimeliai, nei pasalos padarysi nei ką, jokio medelio. Todėl manau ruskiai ir kiaurai praėjo.

https://www.reddit.com/r/nextfuckinglevel/comments/t50eo1/two_ukrainian_farmers_stole_russian_advanced_tor/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf Karbauskio chebra turi mokytis😄

Antikunas

*Schwerpunkt

Taip, numušinėjant. Atitinkamai kita pusė žino, kad jei skrisi - numuš. Tai gali rinktis neskristi :-) Nėra Vakaruose ryžtingų ir charizmatiškų lyderių šiuo metu. Išsigimė kažkaip. Iš per gero gyvenimo matomai.

Gal kas galit paaiškint kaip veiktų čia visų eskaluojamo oro erdvės uždarymo Ukrainoje. Ta prasme neleisti skristi karinimas lėktuvams? Bet kokiu būdu,? Numušinėjant juos. Kažkaip nesiriša logika.

Nežinau, apie kokias "pagrindines pajėgas" šūliokas kalbėjo.

"Tačiau nuo Mikolajevo į pietus link Krivoj Roh'o pasukusi rusų grupuotė". Čia bišk fakto klaida yra.

Yep!

Ačiū už apibendrinimą, padeda nepasimesti informacijos gausoje.

Oboz, kiek pamenu rusų kalbą, gurguolė.

Oboz - gurguolė

Audriau, vakar ponas Žukas LRT interviu sakė, cituoju - "Persilaužimas bus ir tada, kai ukrainiečiai panaudos savo pagrindines pajėgas, kurių jie iki šiol nepanaudojo." Ar sutinkate su juo?

Visai šalia užvakar rusų perkirsto Kalinivkos viaduko. Dieve duok, kad tiesa.

Kas yra AUKUS ?

Tiesiog jiems auksinė proga su šia JAV administracija. Patys ruskiai neigia, kad vyksta karas, o ukrainiečiai, abejoju, ar leidžia ruskiams skraidyt savo oro teritorijoj, tai jei NATO uždengtų ir numuštų ten kažką..tai juk ihtamnetų? Ar nesusigundys paskui kiniečiai, kurie dabar viską seka ir mato kokie bailiai ir bestuburiai vakarai, pofik visos tarptautinės teisės, galima branduoliniais ginklais šantažuot. Baidenas šian per savo kalbą, ne tik sumaišyt sugebėjo ukrainiečius su iraniečiais, bet tik dar vieną žalią šviesą davė, kad nu tikrai netrukdys ruskiams naikint Ukrainos. Pasižiūrėjau komentarus tai irgi jie ten keisti kažkokie, nemažai palaiko putiną, sako kažkokias biolaboratorijas naikina ruskiai :)) praplautos smegenys kaip reikiant.

Antikunas

Liveuamap.com praneša: "Armed Forces of Ukraine have fully cleared Makariv in the Kyiv region, - Commander-in-Chief Zaluzhny says" Jie čia atsiėmė to kelio ruožo kontrolę, apie kurį rašote?

Kiek klausausi Ukrainos karių, tai jie ragina mažiau myžt ir sėti paniką dėl tų okupantų miestuose. Jų nėra reikšmingi skaičiai ir nėra prioritetiniai - prie jų grįš vėliau. Dabar nėra kaip pulti, nes civiliai ir t.t. Net ir pralaimėdami teritorijas ukrainiečiai sako, jog neva nuostoliai nėra dideli. Tiesiog strategiškai atsitraukia ir vykdo kitas operacijas. Čia vienas iš pvz.: https://t.me/voynareal/11763 Tiesa, tos kalbos apie vakarų šalių įsikišimą saugant oro erdvę man kažkaip atrodo nepamatuotos pas juos.

https://t.me/hueviykharkov https://t.me/uniannet https://t.me/voynareal https://t.me/nexta_live Ukrainieciu telegramo kanalai pilni video

https://t.me/warinukraine202 https://t.me/nexta_live

dėl europos gėdą turim nuolatinę nuo kokio XVIII a. ar panašiai; dėl amerikos - gal nuo bušo senio laikų

Klausimas Audriui. Gal galiu info ir video iš tavo Telegram kanalo dalintis FB su nuoruoda i tavo Telegram kanala, nes daug kas nezino kas tai per zveris tas Telegramas. Ačiū

Ar yra bent numanimas kiek Ukrajinieciam pajegumu like ?

NATO dar kartą parodo kodėl išdygo AUKUS. Tiesiog apgailėtina.

Aciu uz apibendrinima, rusai, kad ir su miliziniskai nuostoliais, juda toliau del didziules technikos persvaros. Toks jausmas, kad jie uzims Ukraina betkokia kaina - 10.000 rusu zuvusiu jiems nebus aktualu, kol nebus pasiektas tikslas. Kokie tie amerikenai keisti - veliasi i karus su visokiais azijatais, musulmonais, o kai yra reali galimybe parodyti savo jega ir damusti rusus, sedi krumuose - suprantu, kad Bidenas silpniausias ever prezidentas, bet labai gaila visgu

Gal galit parekomenduat kokiu telegram kanalu , kur meta ukrajinieciai karo vaizdus ir panasei ?

Senka abi puses, bet rusai su milziniskais nuostoliais kolkas matosi jog isitvirtina... Atrodo kad tos sankcijos gyvena atskira gyvenima nepriklausomai nuo to kas vyksta ukrainoje... Ačiū Audriau už info!

Tuo tarpu locked and loaded daug smarkiau krauna į kelnes. Nesakau, kad neteisingai.

Paklauskite Juozo Bidono.

Pasiklausiau atsargos pulkininko Manilionio. Sako dabar pareis antra banga ir jeigu ją sustabdys, kitos bus daug silpnesnės. Kaip galvojate, jeigu šitą ateinančią atmuš, kad ir paaukodami kiek teritorijų, gal karas taps laimėtas, nes rusynas nebeturės jo siųsti ir ukrainiečiai iš esmės išsaugotomis pajėgomis sugebės išstuminėti didelius rusų dalinius su moralės likučiais? Tarp kitko, sako antrą bangą turėti mušti vienu koncentruotu smūgių vienoje vietoje. O jeigu vėl bandys per galus eiti, tai jie visiški idiotai. Greičiausiai sieks Kijevo dėl politinių tikslų.

Taip išeina ruskiai iš po lėto su nuostoliais ,bet tuoj atkirs visus miestus ir td bijau ką galvot toliau.

Kada įsiterps NATO ble?

Viskas įmanoma, jie nekenčia kadyrovskiuikų, labai nekenčia.

Ačiū Audriau. Tai ką, kadangi NATO nepuolančioji organizacija - tai gausime ne tik karą, bet ir gėdą kiek vėliau.

Kaip ten su FSB? Ar įmanoma jog jie pranešė to Kadyrovo generolo koordinates?

Ačiū už info.


More Creators