SamSuka
baciulisirramanauskas
baciulisirramanauskas

patreon


Plk. ltn. Valerijus Šerelis svečiuose

Sveiki visi.

Kalbėsimės daugiausiai apie karybą okupacijos sąlygomis, insurgency. Aišku, paliesim ir kitus svarbius nūdienos laukus.

Eterį planuojame rytoj vakare. 

Lauksime jūsų klausimų pulkininkui komentaruose.

Būkite geri, kaip visada: mūsų visų patogumui pateikite klausimus trumpus, be ilgų išvedžiojimų. Prieš rašydami, permeskit akimis visus komentarus: gal jūsų klausimą kas nors jau uždavė.

Supraskite teisingai: klausimų galite užduoti marias, bet tebūnie jie trumpi ir aiškūs. 

Ačiū kad remiate! 

RED: dėl techninių kliūčių laidos įrašą ir transliaciją keliame į rytojų. Dovanokit.

RED: LAIDA GAVOSI 2.5 VALANDOS. ATITINKAMAI ILGIAU MONTUOSIS IR KELSIS Į YT, TEN IR VIRŠKINSIS ILGIAU. 

Comments

Rusai kovo 13 d. bombardavo Javorovskio tarptautinį centrą šalia Lvovo. Pranešama, kad raketos buvo paleistos iš lėktuvo, kuris skrido iš Saratovo ir paleido tas raketas būdamas Rusijos teritorijoje. Amerikiečiai sako, kad šiuo atveju ,,neskraidymo zona" virš Ukrainos nieko nebūtų padėjusi. Sakoma. kad tokių ,,tikslių" ir brangių raketų rusai turi apie 1000. Kaip Jūs pakomentuotumėte: 1. Ar tikrai ,,neskraidymo zona" virš Ukrainos tokio bombardavimo raketomis iš Rusijos teritorijos nieko nepadėtų? 2. Kokia yra grėsmė, kad rusai šiomis ,,labai brangiomis raketomis" gali bombarduoti Kijevą ir kitus Ukrainos miestus?

Dėl branduolinio ginklo. 1. Ar nėra taip kad šie gazdinimai naudojami daugiau civiliams bauginti nei realus jų panaudojimo scenarijus? 2. Kokia priežiūra reikalinga branduoliniam ginklui? Ar jis gali stovėti nuo sukūrimo iki dabar nekeičiant kuro ir t.t? Ir kiek brangūs priežiūros procesai? 3. O gal pinigai išvogti ir ginklai nefunkcionalūs? Ar tai realu? :))

Jei taip atsitiktų, kad rusija pralaimėtų Ukrainoje ir subyrėtų valdymo sistema ar realus nusiginklavimo ir teritorijų perskirstymo scenarijus vardan ekonomikos atgaivinimo ir sankcijų atšaukimo? Kaliningrado sritis, Kurilų salos ir t.t..

1. Kaip gali rusų bepilotis orlaivis su 120kg aviacine bomba iš Ukrainos nuskristi iki Zagrebo? Galime daryti prielaidą, kad oro erdvės stebėjimas turi didelių spragų? 2. Jei visi žino ir supranta, kad Baltijos šalims labai trūksta oro ginybos sistemų, tai kur kliūtys jas įsigyti? Pinigai? Ribotas prieinamumas, politinės valios neturėjimas? (Patriot, THAAD, Iron Dome)

Ačiū Audriui už atsakymą dėl IED ir video, einu ramiai miegoti, nes po 5 val. miegoti trečią savaitę jau kerta per sveikatą :( Pažiūrėsiu ramiai rytoj.

skaičiuojama, kad reikia prarast 30 proc. pajėgų ir tada tampa neefektyvu kariaut

lenkai taip lengvai nepasiduos

Man atrodo, tai tiesiog bapkės. Juos kremlius gerai šėrė pinigais.

O kaip pas mus su ginklų, šaudmenų ir degalų sandėliais ir aprūpinimu veiksmų metų?

Eina nuolatiniai skaičiai kiek ko prarado, bet sunku susidaryti vaizdą ant kiek tie praradimai reikšmingi. Žinau bendrą orkų skaičių, 150-200 tūkst. O kiek tankų, lėktuvų? Kiek reikia nuleisti an žemės, kad kacapams pasidarytu baisu?

Gal šitoj vietoj netinkamas klausimas, bet labai norėčiau išgirsti paaiškinimą, nebūtinai iš šio karininko, bet galima kitoje laidoje ar pan. Taigi, kodėl europietiškos kraštutiniu dešiniųjų partijos taip myli Rusiją , t.y. palaiko rusams naudingas pažiūras?

Ne, bus visiems remiantiems.

Laida gales tik matyt tik kas turi paskutinį tiera?

Ar mūsų “Bokseriai” ne per lengvi taikiniai rusu aviacijai ir tankams, gal reikia daugiau lengvos prieš tankinės ir prieš lėktuvinės ginkluotės, kariauti daugiau partizaninį karą,o ne pozicinį?

https://youtu.be/RnofCyaWhI0 tokia skraidymo platforma buvo testuojama 80-90 metais?

Pagrindinis Ruskiu atgrasymo rodiklis yra NATO kariai Lietuvoje. Klausimas - kiek maždaug NATO karių dislokuota dabar Lietuvoje, skaičius?

Dar reikia suprasti, kad tai, kuo dabar taip didziuojasi Vakarai, taip visi dziaugiasi, ta tariama pagalba siaip jau yra tai, ka privaletu atliktti bet koks sveiko proto zmogus minimum. Vakarai didizuojasi atlike minimuma. Tai,ka jie dabar daro, privaleo buti daroma pries 14 metu minimum kaip savaime suprantamas dalykas. Taigi mes dabar didziuojames tuo,kas turejo butim mininimumas pries kokius 14-15 metu. Ir ta minimuma iskeliame kaip kazin ka. Ir tada visi tyliai viliasi, kad to minimuo uzteks Ukrainai nugaleti absoliutu sio pasaulio blogi (po siandienos Putino kaltinimui Vakaram pazeidziant tarptautine teise yra galutinis atsakymas,kad turime reikalu su absoliuciom isgamom ir absoliuciu blogiu, tiesa, tas blogis visig gali buti toks....skystokas, nes jis kyla is gatves banditu, uzurpavusiu valdzia Rusijoje, bicas nusiperka jachta uz 450 milijonu euru, nors jis tiesiog isgauna is valstybes gelmiu zaliavas ir jas prakala savo vardu, nes su kitais uzurpatoriais pasidalino itaka,kas kas). KIek tas sudas gali nesustoti ir eiti bet kokia kina, klausimas lieka atviras. Is vienos puses, tai isproteje rusai, kurie gali viska paaukoti vardan idejos sunaikinti Ukraina, Lenkia ir Baltijos salis, nes jie ju nekencia patalogiskai ir ju kone egzistencinis tikslas jas sunaikinti gali pasirodyti, is kitos puses visgi tai gatves banditai. O gatves banditai dazniausia buna sudai bailus ir isisgande gali pustytis padus.

Ukraina ir taip virsijo visus lukescius, tiesiog visi sveiko proto zmone mane,kad isitrauks pasaulis Ukrainai kiek atsilaikys ir isdauzys sio pasaulio ueteles uzskiretusias pasiutlige. Deje, pasaulis spjove ant Ukrainos. Kalba apie butinybe laimeti kara ir neduoda lektuvu :)))) Siaip ilgoje perspketyvoje gali buti,kad uteles pasiutusios visigi sugriaus civilizuota pasauli, nes civilizuotas pasaulis neturi kario geno jau. O jei jo nera, niekas nepades. Tiesiog bijo kariauti Vakarai. Reiskia, jie bus nukriauti turbut.

Sako kad įrašas bus rytoj... RED: dėl techninių kliūčių laidos įrašą ir transliaciją keliame į rytojų. Dovanokit.

Manau pats gali sau atsakyti į šitą klausimą,bet nelabai nori. Dalinai ir todėl dabar laikas pristabdyti valdžios trolingą, kad ir kokia ji būtų.

bus video siandien, ar galiu ramus eit miegot?

Ar kalbama apie tai tarp kariskiu kad uzlaikyti prieso judejima.

1)ar būtų įmanoma itikinti nato (amerikiečius) atsiųsti kreiserius, raketnešius į baltijos jūrą kaip rimtą atgrąsimo (kontrapuolimo) priemonę, prieš kaliningradą. 2) kodėl vakarai nesugeba diktuoti taisyklių kare prieš rusiją ir toliau leidžia daužyti Ukrainiečius

Kokia jusu nuomone del Ottawos sutarties? (del minu ir spastu atsisakymo). Ar musu humaniskumas netrugdo mums apsiginti? Nei Rusija, nei musu sajungininkai JAV sioje sutartyje nera. Ar neapsimoketu ir mums pasitraukti?

S400 yra priešlėktuvinė gynyba. Nuo jos gintis nereik

Ka manote apie Suvalku koridoriaus vienokia ar kitokia fotifikacija? Aciu, Evaldas

Du klausimai: 1. Klauzvico trikampis - visuomenė, valdžia ir kariuomenė Ukrainoje veikia 100%. Kokia būtų situacija Lietuvos užpuolimo atveju? 2. Atsižvelgiant į Ukrainos-Rusijos karo tendencijas, kokia ginkuotė turėtų būti įsigijama Lietuvos kariuomenėje ASAP?

Visas pasaulis, kuris bijojo blogojo ruso pamatė, kad jo armija murgdosi Ukrainoje jau kelias savaites. Kodėl nepasirodo drąsesnių veiksmų ar bent jau ryžtingų bandymų dar labiau užsmaugti Rusiją?

Kur naujausia rusų technika? (Ar ji egzistuoja)Kodėl kariauja metalo laužais ?

maistas, kuras ir kiti svarbiwusi ištekliai karo atveju bus kažkiek kariuomenės kontroliuojami ar piliečiai visi už save? ta prasme ar ta sritis paliekama savivaldai ar dalyvautų ir kariškiai?

Geriausi šaunamieji ginklai potencialiam civiliniam pasipriešinimui?

Kokia tikimybė, kad vakarai mūsų neatiduos SSRS "vardan ramybės", kaip kad buvo Miuncheno sąmoksle?

Gyniba nuo iskander s400 ir visu kitu balistiniu.?

Kaip pasikeitė SOP nuo Jūsų tarnybos metų?

Pamokos iš karo: esame moderni NATO standartais kariuomenė. Bet: ko dar galime pasimokyti iš šio konflikto, ar reikalingi pokyčiai LK vystyme?

Gal būtų galima skirti kelias minutes elementariausių karinių dalykų aptarimui. Esminės sąvokos, svarbiausi dabartinio karo elementai. Su pavyzdžiais. Dabar dauguma karinių ekspertų komentuoja preziumuodami, kad visi klausytojai supranta daugiau nei minimaliai. Prašau atsižvelgti į šį pastebėjimą.

Putinas bent be minimalių laimėjimų iš Ukrainos neišeis, nes tai būtų fiasko. Kokių žiauriausių veiksmų gali imtis Putinas kad pasiektų bent minimalių laimėjimų, jeigu įprastomis karinėmis priemonėmis nepavyks?

1. Ar karo veiksmų planavimas mažame plote (Ukrainos teritorijos plote) yra techniškai paprastesnis nei dideliame plote (rytinė NATO siena)? 2. Ar gerai aprūpintų Ukrainos profesionalių ir neprofesionalių karių bei aktyvių civilių pakaktų sėkmingam tiek gynybos, tiek puolimo veiksmams prieš Rusijos pajėgas? 3. Jau tikriausiai aišku, kur suku, tai su Rusijos-Ukrainos karu paskutinis - ar įmanomas variantas, kad NATO pasirinko kovoti prieš Rusiją izoliuotoje teritorijoje ukrainiečių rankomis? 4. Civilių pasipriešinimas - buvo daug klausimų, kaip padėti kovoti, bet svarbu ir kitas klausimas - Ką daryti reikėtų vengti, esant karo padėčiai, kad netrukdytume kariams sėkmingai kariauti?

Aga, kur kreiptis, pvz išvydus gera taikinį, diversantus ir pan. Skambinti policijai? Pilietis gali bijoti dėl pasiklausymo tikimybės. Tikėkimės operatyviai įsisteigtų telegram ar panašus saugus kanlas.

Ar galėtų sau leisti Rusija pulti Ukrainą nevykdydama informacinės represijos prieš savo piliečius?

Ką ukrainiečiai daro su iš rusų perimta veikiančia karine technika? Ar jie gali ją panaudoti prieš rusus?

Kodėl beveik visiškai neskiriama dėmesio Kuršių Nerijos gynybai? Juk ją atkirsti taip lengva ir tuo pačiu blokuoti Klaipėdos uostą

Ar nebūtų protinga visus norinčius vyrus ir moteris per tam tikrą laiką bent minimaliai supažindinti su ginklais?

o tavo nuomone modernus ginklai veikia gerai ar ne ukrainoj? kažkur skaičiau 90-98 proc tų ginklų efektuvumas (gal ir fake bet manau nebus toli nuo tiesos). Tai ar geriau paleist kartą ir bėgt slėptis ar šaudyt 20 kart kol pataikysi? taupyt protingai reikia, įsivertinant efektyvumus ir pan, čia kaip versle, turi būti verslo vertinimo pavyzdžiu vertinamas EFEKTYVUMAS vs KAINA ir bus atsakymas.

Matome, kad Ukrainos pajėgos laikosi įsikibę miestuose. Ar tai išvis protingas sprendimas ir ar taip turėtų elgtis ir Lietuvos pajėgos? Kokiais atvejais protingiau pasitraukti į miškus ir tęsti partizaninį karą?

O kodėl nevykdė rusai?

Gal rusų kareivius sutinkat?

Jeigu (tikiuosi to nebus) agresija persikeltu pas mus, koks procentas Lietuvos žmoniu priešintusi? Nes paklausius aplinkinius darosi baisu, visi ruošiasi bėgt į vakarus. Ačiū.

Rusija turi pakankamai pajėgumų ginti savo teritorijas ir nedvejodami panaudotų atominį ginklą prieš užpuoliką. negali tiesiog atsiųst visų savo karių į UA ir palikt neginamų sienų

blogiausia gali būti visiškai sugriauti miestai ir išnaikinti gyventojai. nebūtinai panaudojant atominius ginklus

kareiviai tiesiog tave nušautų. geriau neiti ir nelįsti jiems į akis

Klausimas kokios sąlygos ir tikslai ginkluoto partizanavimo/pasipriešinimo miesto sąlygomis. Kokia specifika, sunkumai, privalumai?

Kad ir kaip liudna Vakarai nesivels i konflikta. Reikia suprasti kad demokratiniu saliu lyderiai ziuri ne savo asmeniniu interesu bet savo pilieciu. Tai nebutinai pateisinama ir netgi gedinga bet nemanau kad net branduolinis smugis isjudintu reikalus. Ir tam yra logiskas pagrindas. Niekas nenori kenteti uz kita. Liudna bet taip yra.

PHENOM

As tai 100% isitikines kad sitie skaiciavimai jau nieko verti.

PHENOM

Kiek teoriškai karinės technikos vienetų (tankų, šarvuočių, sunkvežimių ir pan.) galėjo būti pasiųsta į Ukrainą? Galbūt yra kokie koeficientai prie pėstininkų skaičiaus.

Ar nebuti galima susidereti su ukrainos ukininkais, kad truputi technikos ir mums atitemtu? Gal kazkas praverstu bent pratybose kaip taikiniai?

Rusija neturi papildomu pajegumu . Tam reiketu mobilizacijos. Reikia suprasti kiek geriau kovos lauke atrodo vakaru technika . Manau tokia rusijos armija kaip siandien negaletu kovoti pries vien pries lenkija. Nereiketu nuvertinti ir baltijos saliu kuriu pajegumu pakaktu sulaikyti priesa pakankamai ilgai. Rusai nemoka kariauti. Moka tik griauti.

PHENOM

Kokia yra tikimybė, kad rusai Ukrainoje panaudos biologinius ar branduolinius ginklus? Kokių pasėkmių tokiems veiksmams galima būtų tikėtis iš Vakarų?

Ar įvairių skeptikų propaguojamas teiginys "Baltijos šalys kristų per 48-72 valandas" šiai dienai visai sugriautas?

Jeigu jis bus koloborantas - taip. Jis turetu tureti rysi su priesu kad galetu gauti nurodymus. Nuomones issakymas komentaruose dar nereiskia kad realaus konflikto metu zmogus butu prieso puseje. Net ir vata

PHENOM

Visas pasaulis zino kad ji ten. Rusai zino kad visi zino. Jeigu butu imanoma sunaikinti ji butu sunaikinta. Logika sako kad truksta pajegumu arba ji gerai saugoma su anti air o kadangi aplink ta kelia atviri laukai negali priarteti nepastebetas.

PHENOM

Ukrainos pateikiami Rusijos nuostoliai yra visiskai realistiski atsizvelgiant i daugybe pranesimu apie rusijos parengti ir koordinacija. Ukraina kuris laikas neskelbe apie karinius nuostolius bet kazkur maciau jog civiliu zuvo daugiau nei kariu .

PHENOM

Indija gal ir neutrali bet ji varzosi su kinija del itakos regione. Karo su pakistanu atveju indija 100% atsigreztu i vakarus ( ypac dabar kai rusu pajegumai akivaizdziai nuviliantis ) o pakistanas i kinija.

PHENOM

Je skaitote rusiškai arba per „Google Translate“ – Arkadijaus Babčenkos rekomendacijos: https://starshinazapasa.livejournal.com/1402090.html

Žinome, kad Indija neutrali, jeigu pilnas konfliktas su Pakistanu, kokios pusės Indija prašys paramos?

Kodel jie tas sienas dazais zymi (tagina)? Ar neuztektu zemelapyje pazymeti?

Savanorių pajėgos yra Lietuvos kariuomenė. Visas kario savanorio aprūpinimas yra gaunamas centralizuotai.

Ilgą laiką Lietuvoje egzistavo Aitvaro eskadrono sudievinimas. Pasigirsdavo kalbų, kad gal LK nereikalingos SP o reikia vien SOP. Ar sutinkate, kad konvencineme kare, SOP negali veikti, be Reguliariųjų pajegų kumščio?

Ukrainiečiai parenge visas instrukcijas. Pilnas youtube ;)

Ar siandien prorusiskus komentarus rasantis zmogus, gali, prasidejus karo veiksmams, imti taginti artilerijai sienas? Jei taip, kokiu priemoniu siulytumeti imtis prevenciskai?

Karo prievolės tarnyba.

Lengvai paruosemo, greitai negendančio.

Nereikia, bent jau artimiausiu metu.

Moko, šauktinių tarnyba.

Ar yra tokių Lietuvoje, kurie mokėtų naudotis rusiškais tankais? Tuo atveju jeigu rusai sugalvos ir čia ateiti?

Kaip paprasti žmonės gali prisidėti prie žvalgybos ir priešiškumo okupantams atmosferos sukūrimo?

Du klausimai. 1. Ukrainoje matome daug rusu technikos periimama, kuria ukrainieciai panaudoja pries priesus. Ar musiskiai mokomi operuoti prieso technika jog invazicijos atveju galetu ja panaudoti pries priesa? 2. Daug zmoniu stoja i Sauliu Sajunga dabar. Kaip manote kokiose srityse sauliai galetu daugiausiai paremti kariuomene? Zvalgyba, kibernetines atakos, t.t.?

KASP panasiai ir veiktu savo srityse ir pazistamose vietovese.

Kodel nebande naikint tos kolonos prie Kijevo, kuri dabar jau issidalino i mazas grupes?

Daug kas baiminasi kad rusija neužpultų Lietuvos, ar esant dabartinei situacijai Ukrainoje jie apskritai dar turi resursų Nato valstybės puolimui, sakykim Kaliningrage? Ar vien Lietuvos puolimas kariniu požiūriu protingas sprendimas ar turėtų pulti iškart visas Baltijos valstybes? (Lietuva, Latvija, Estija)

kokie gali but realus Ukrainieciu ir Rusu kariniai nuostoliai? Ukrainieciu pateiktus Rusu nuostolius manau reiktu dalint is 10. Apie Ukrainieciu nuostolius nlb girdejau

Ir realios, t.y. aprūpintos viskuo, kuo reikia, o ne šauktinių "ant popieriaus".

Ar pritartumėte, kad Lietuva turėtų sekti Suomijos pavyzdžiu dėl požeminių slėptuvių?

Atsižvelgiant į Putino karo kalbą, kurioje Ukrainos užpuolimas buvo teisinamas istorinėmis teritorinėmis pretenzijomis, ar mes galėtume pabandyti atgauti Smolenską bei kitas LDK priklausiusias teritorijas, kurias šiuo metu okupavo Rusija? Ar turime tam pakankamų pajėgumų?

Kokias tris knygas patartumet perskaityti šiomis dienomis (nebūtinai apie karybą)?

Ar ne per daug pastatyta ant javelin ir kitų brangių fire and forget sistemų, ignoruojant paprastus pigius rpg, kurių išeitų 20x daugiau?

- Kokį vaidmenį atliks šauliai priešo puolimo atveju? - Norit maksimaliai prisidėti prie gynybos - būti savanoriu ar šauliu? - Ar galima atlikti kario savanorio tarnybą su savo įrangą (tame tarpe ir šautuvu, apranga ir t.t.)? Logika paprasta, esant situacijai, galima greitai pasiruošti, nereikia važiuoti prie sandelių. Taipogi, dažniau šaudykloje galima treniruotis. - Ar galima įsigyti rimtos įrangos būnant šauliu/savanoriu (pvz. naktinio matymo prietaisai)?

Hipotetinis senarijus: Atsibunda Nauseda susapnavę geležinį Vilką (boxerį) prie Krymo. Sugalvoja kad visos Lietuviskos Haubicos, Vilkai + atitinkamas kiekis mechanizuotu pestininkų, + pagal galimybes air defense, tank defense, logistika paramedikai ir panašiai. Susiskambina su Zelenskiu gauna žalią šviesą, susiskambuna su Duda dėl galimybės pravažiuoti Lenkus ir pajudam link krymo kad atkirsti rusų judėjima iš pietų link Mariupolio. Klausimas - kokius šansus mes turėtume, kiek ilgai be labai rimtų nuostolių laikytumėmės?

Pirma Ašmena ir Gardinas

Dabartinis karas Ukrainoje man, kaip karo iš esmės neišmanančiam žmogui, parodė, kokie svarbūs faktoriai yra geografija, infrastruktūra, gamtinės sąlygos, kelių tinklai ir t.t. Lyginant su Ukraina, kuom teritorinė gynyba Lietuvoje būtų sudėtingesnė arba palankesnė (kalbant tiek apie miestus, tiek apie kitas svarbias teritorijas)?

Stebint karą Ukrainoje ar nevertėtų isigyti poros batalijonų traktorių?

Sveiki,koks blogiausias Ukrainos likimo scenarijus iš to ka matome dabar ir koks geriausias ?

Jei gerai suprantu, nemažai patyrusių, geriausių karių, kaip savanoriai išvažiuoja į Ukrainą (Lukšų vyrai, pvz.). Kiek patyrusių karių lieka Lietuvoje (ar ne ant pirštų galima juos suskaičiuoti)?

Atsižvelgiant į iki karo Ukrainoje buvusią pilietinę situaciją Lietuvoje t.y. susiskaldymą įvairiomis temomis bei regionų (galbūt nevisų), bet subjektyviai vertinant nemažos jų dalies nepalankų požiūrį į dabartinę valdžią, kiek realu tikėtis, kad esant reikalui mūsų politiniai lyderiai sugebės įkvėpti lietuvius priešintis taip pat aršiai ir vieningai kaip ukrainiečius įkvėpė Zelenskis, o ne skubės link Suvalkų koridoriaus su viltim, kad jis dar neatkirstas?

Kiek generolų reikia nukauti, kad rusų armija taptu neveiksni?

Kokį ginklą pravarčiau įsigyti pasipriešinimui, AR15 tipo dėl gausiai mūsuose esančios amunicijos, ar geriau AK tipo dėl amunicijos, kurios galima bus prasimanyti ir einant laikui.

Ar snaiperai naudojami Ukrainoje?Ar tai efektivu šitame kare?

6. Karo padėtis. Esu improvizuotas partizanas. Pagaunu/sulaikau beginkli prieša. Ar jie pasiduoda su vogtomis vištomis. Kaip juos tvarkyti? Kur kreiptis? Šaudyti vietoje, ar grusti į sklepą ir duoti duonos? Kokia yra teisine tvarka? Britų karininkai tik praeitais metais gavo amnestiją del The Troubles, nors vykdė teisėtus įsakymus.

Kodėl Ukraina nevykdo Minsko įsipareigojimų, kaip tai įtakojo Rusijos agresiją?

Kokia yra galimybė, kad šis karas paskatins atsirasti arba suintensyvėti kitiems konfliktams pasaulyje, pavyzdžiui Viduriniuose Rytuose? Ar yra galimybė pamatyti dar vieną arabų pavasarį, kai Ukraina su Rusija yra didžiausios grūdų ir panašių maisto produktų eksportuotojos į arabų šalis?

1.Priešas jau peržengė siena - kaip išanksto žinoti, kur galėčiau gauti ginkla visuotinės mobilizacijos atvėju. 2. Jei gyvenu užsienyję, ir šalyję karo padėtis. Kur kreiptis, kur važiuoti? 3. Kodėl Lietuvos Kariuomenės twitter neturi melynos varnelės, kad verified? Ne jum pastaba, bet ir ministras neturi. Ukrainoje daug komunikacijos apie pasipriešinima yra social media paskleista. Per pirmases dienas dalis social media puslapiu su pasipriešinimo info buvo blokuota (be melynos varneles) kaip sexual content. Manau ir gerbemas Algis buvo blokuotas jei neklystu. 4. Neturiu karinio parengimo, nemoku valdyti tokiu ginklu kaip RPG ir NLAW. Ar Stinger. Situacija - karo atveju guli ginklas ant žemės ir priešas prieš mane. Ar nevertėtu paplatinti/paruošti instrukciju, kaip paprastam piliečiui naudotis panašiais tokiais ginklais. Ukrainoje tokia informacija pasklido, jei neklystu tik po 7+ dienų. 5. Lietuvoje dažnu atveju evakucinės slėptuves yra mokyklu sporto salės. Ukrainoję, jos griuna per antskrydžius, ir beveik visais atvėjais buvo be maisto ir vandens susirinkusiems žmonėms. Ar verta į jas evakuotis, ir kokiais atvėjais.

Ar okupacijai esant galima dėt okupantui į tarpuragį iš ko nors? :D Ar jei nepriklausai ginkluotosiom pajėgom tai yra leidžiama?

Algimantas Kripas

Trumpai- ar manote, kad Lietuvos kariuomenė sugeba išlaikyti kokybę, kai vyksta toks greitas kiekybinis augimas? Plačiau- Ar turėsime kvalifikuoto personalo operuoti modernias sistemas kaip kovinius dronus, loitering munitions bei salvinės raketinės artilerijos sistemas, jei šiandien karinės oro pajėgos nebeturi šaudančių orlaivių, o artierijos srityje tik judame prie PZH2000 bataliono pilno kovinio parengtumo.

Jei daug žmonių taip elgsis, tai turės teigiamas ar neigiamas pasekmes? PVS: prieiti prie svetimu (priešišku) kareiviu ir daryti semi teroristinius aktus, apipilti verdančiu vandeniu, į akis papurkšti kokia rūgštimi, padegti juos laiptinėje ir t.t.

Dažnas bando dabar stoti į šaulius, ar į savanorius. Bet, jei prasideda karas staiga, kur eilinis- dar galintis laikyti ginklą- turėtų pirmiausiai prisistatyti? Kogero toks į apmokytų savanorių tarpą nebus priimtas? Vienam su šautuvu vaikščio gi nejauku…

Kodėl mano sutikti kareivukai be motyvacijos ir labai depresingi šiuo metu?

Praradus Lietuva, kur būti partizanu, kaimuose, miškuose ar likti miestuose?

Hipotetiškai, jei dauguma Rusijos pajėgu yra Ukrainoje, ar realu NATO surengti žygi iš Estijos ir paimti pvz Sankt Peterburgą? Po to padalinti Rusiją į mažesnius regionus ir palikti ten marinuotis (naujoji rytu/vakaru Vokietija) visiškai hipotetiškai

Kaip galėtų atrodyti Ukrainos kontrapuolimas, kaip manote ties kuria riba rusija pasiduotų? Ar gali Ukraina turėti pakankamai resurso tam organizuoti?

Lietuvos užpuolimo atveju rekomenduojama pasirūpinti maistu ir vandeniu. Kiek vandens? Kokio maisto ir kiek?

Kokia dalis visos rusijos armijos jau yra šiuo metu Ukrainoje?

Argi nebūtų puiki proga pasinaudoti situacija ir surengti karinį žygį į Kaliningradą? (pusiau juokais)

Remigijus

Gal jau reiktu formuoti teritorines gynybos grupes imant pvz is Ukrainos?

Kodėl niekas atvirai nepasako, kad, jei Ukrainai būtų nepavykę ir rusai bandytų lįsti čia, tai su tokia savo "silneishaja armija" būtų gavę į "snukį" nuo NATO 20 kart labiau. Slava Ukraine, bet mes irgi nesame čia bejėgai.

Manau Lietuvai kuo skubiau reikėtų įsigyti apie 90 Leopard 2e6 tankų ar klystu? Kokių dar skubių Lietuvos kariuomenės pirkinių reikėtų?

Jeigu noriu tapti profesionaliu partizanu, kur kreiptis?

kaip atrodytų šiuolaikinė insurgency lyginant su Lietuvos parizanais okupacijos metais: skirtumai/panašumai

Kodel Lietuvoj nieks neapsima ant smugio mokyti karui tinkamus vyrus naudotis ginklais ir minimalios info apie pasiprieshinima, musio eiga, zemelapius ir t.t. Skaiciau LK atsakyma FB, kuris neitikina ir mano nuomone prarandam brangu laika.

Kodėl nematome IED naudojimo Ukrainoje?


More Creators